Destek Eğitim Odası Nedir? Öğretmenler İçin Ücretlendirme Ayrıntıları!

Destek Eğitim Odası Nedir? Öğretmenler İçin Ücretlendirme Ayrıntıları!
Öğretmenleri yakından ilgilendirecek olan Destek Eğitim Odası, özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için destek veriyor.

Destek eğitim odası çatısı altında en üst düzeyde eğitim hizmeti sunularak özel eğitime ihtiyaç duyulan öğrenciler bu hizmetten yararlanabilecekler.

Bu eğitim destek odası, öğrencilere özel araç gereçler ve eğitim materyalleri temin edilerek oluşturulan zorunlu eğitim alanlarıdır.

Destek Eğitim Odası hakkında Bilinmesi Gerekenler!

destek-egitim-odasi-nedir-ogretmenler-icin-ucretlendirme-ayrintilari.jpg

Destek Eğitim Odası Nedir?

Destek eğitim odaları, özel eğitim ihtiyacı olan öğrencilerin ihtiyaçlarına uygun olarak düzenlenen ve eğitim hizmetlerini alabilecekleri özel alanlardır. Bu odalar, öğrencilerin öğrenme deneyimlerini geliştirmeyi amaçlar.

Destek eğitim odası haftalık ders saatleri nelerdir?

Öğrencinin destek eğitim odasında alacağı haftalık ders saati, haftalık toplam ders saatinin %40'ını geçemez. Örneğin, haftalık 30 ders saati olan bir öğrenci için destek eğitim odasında verilecek ders saati en fazla 12 saat olacaktır.

Öğretmenler burada nasıl görev alacak?

Destek eğitim odasında öğrencilerin ihtiyaçlarına göre öncelikle okulun öğretmenleri görev alır. Bunun yanı sıra özel eğitim öğretmenleri, sınıf öğretmenleri ve alan öğretmenleri ile Rehberlik ve Araştırma Merkezi'nde görevli özel eğitim öğretmenleri gibi diğer okullardaki öğretmenler de görevlendirilebilir.

Destek Eğitim Odası Öğretmen Ücretlendirmeleri!

Destek eğitim odasında verilen derslerin ek ders ücreti, normal derslerin ücretinin %25 artırımıyla hesaplanır. Bu, öğretmenlere ek bir teşvik sağlamayı amaçlar.