Eğitim Ödeneği Hakkında Kulaklara Gelen Önemli Bilgi! Ödenek Ne Zaman Verilecek?

Eğitim Ödeneği Hakkında Kulaklara Gelen Önemli Bilgi! Ödenek Ne Zaman Verilecek?
Eğitim ödeneği her yeni eğitim ve öğretim yılı için öğretmenlere yapılan bu ödenek için bir takım söylentiler çıkmaya başladı.

Diğer adıyla kırtasiye yardımı olarak da bilinen ödenek, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere yeni yılın başlamasıyla birlikte genel olarak verilmekte. Henüz yapılmayan eğitim ödeneği ödemesi hakkında ne zaman yapılacağına dair bir takım kulis bilgisi kulaklara gelmekte.

Eğitim Ödeneği Ne Zaman Verilecek?

2023 yılı için eğitim ödeneğinin gelen bilgilere göre en geç 20 Eylül Çarşamba yapılacağı kulaklara gelen bir bilgi. Millî Eğitim Bakanlığı’nca resmî kurumlara iletilen resmi yazı ile eğitim ödeneğinin 15 günlük süreçte yapılacağı bildirildi.

Bu bilgiye dayanılarak da eğitim ödeneğinin, yazının gelmesinden sonraki en geç 1 hafta içerisinde öğretmenlere verilmesi bekleniyor.

2023 Eğitim Öğretim Ödeneği Ne Kadar?

egitim-odenegi-hakkinda-kulaklara-gelen-onemli-bilgi-odenek-ne-zaman-verilecek.webp

2023 yılı eğitim ödeneği, açıklanan resmi rakamlara göre 1400 TL olacak. Bu ödeme geçmiş yıllara göre öğretmenlerin tepkisini çekti. 2018 yılında öğretmen maaşı 3 bin 320 TL iken eğitim ödeneği 1180 TL idi. Günümüzde uzman-başöğretmen maaşı 25 bin TL civarında olmasına rağmen ödenek yerinde sayıyor.

2024 ve 2025 Eğitim Ödeneği Ne Kadar Olacak?

7. toplu sözleşme görüşmeleri sonucunda, enflasyon farkı hariç tutularak öğretmenlere yapılacak eğitim ödeneği tutarı ise 2024 yılı için 2902 TL olarak hesap ediliyor. Buna bağlı olarak da 2025 yılı için ise yine enflasyon farkı hariç tutularak 3230 TL olarak hesap ediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.