Eğitim Sen'den Ek Ders Ücretlerine %100 Artış Talebi Geldi! İşte Detaylar!

Eğitim Sen'den Ek Ders Ücretlerine %100 Artış Talebi Geldi! İşte Detaylar!
Türk Eğitim Sen, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin %100 artırılması için başlattığı imza kampanyası hakkında açıklamalarda bulundu.

Türk Eğitim Sen, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin artırılması talebiyle başlattığı imza kampanyasının büyük ilgi gördüğünü belirtti.

Kampanya kapsamında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 176. maddesinde yer alan ek ders ücret ödeme katsayılarının gündüz öğretimi için 140'tan 280'e, gece öğretimi için 150'den 300'e yükseltilmesi isteniyor.

Öğretmenlerin Haklı Talebi Sürüyor!

ogretmenlerin-hakli-talebi-suruyor.jpg

Eğitim Sen, öğretmenlerin ek ders ücretlerinin artırılması talebinin, öğretmenlerin emeklerinin daha adil bir şekilde karşılanması için oldukça haklı bir talep olduğunu vurguluyor.

Ek ders ücretlerinin artırılması, öğretmenlerin ekonomik koşullarının iyileştirilmesine katkı sağlayacak önmeli bir adımdır.

İmza Kampanyası Devam Ediyor!

Düzenlenmiş olan imza kampanyasının devam ettiğini ve öğretmenlerin desteğini beklediğini belirten Eğitim sen, artırılması talebinin kabul edilmesi durumunda, öğretmenlerin maddi açıdan daha iyi bir duruma geleceklerini de ilave ediyor.

Öğretmen ek ders ücretlerinde gerçekleşecek bu %100 artış ile daha fazla motivasyon elde edilerek eğitim başarısı da artış gösterecektir.

Türk Eğitim Sen bu sebeple hala, bu talebin hayata geçirilmesi için çaba harcamaya devam ediyor.