Eğitime yeni başlayan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uyum programı...

Eğitime yeni başlayan öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı'ndan uyum programı...
Okula yeni başlangıç yapan bazı anasınıfı ve birinci sınıf öğrencileri ilk başta alışma sürecinde büyük sıkıntı çekiyor. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin uyum süreci için bir program sunacak.

Geçtiğimiz yıllarda eğitim yılının başında özellikle ilkokul 1. sınıf öğrencilerinin okul hayatına uyum sağlamakta zorlandığına dair haberlere rastlıyorduk. Öğrencilerin okula uyum sağlamasını kolaylaştırmak adına Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bir atılım geldi. Yeni dönemde uygulanacak uyum programı hangi sınıfları kapsayacak? İşte konu hakkında detaylar...

2023-2024 eğitim yılının başlama tarihi 11 Eylül 2023 Pazartesi tarihi olarak belirlendi. Öğrenciler ve öğretmenler bu tarihte yeni eğitim dönemine adım atacak. Okul öncesi ve ilkokul 1. sınıf öğrencileri için ise 4 Eylül 2023 tarihinde bir uyum programı başlatılıyor. Bunun yanı sıra lise 9. sınıf öğrencileri de uyum programının bir parçası olarak belirlenmiş.

Çok sayıda öğrenciyi kapsayan bu uyum programı hakkında detaylar neler?

Uyum programına dahil olacak sınıfların hangileri olduğu belirlendi ve açıklandı. Merak edilen konulardan biri ise bu uyum programının neleri kapsayacağı. Uyum programına dahil edilen okul öncesi, ilkokul 1. sınıf ve lise 9. sınıf öğrencileri 4 Eylül 2023 tarihinde okullarına kavuşacak.

Okul öncesi eğitim, ilkokul ve liseye yeni başlayacak öğrenciler için düzenlenen bu uyum programı ile öğrencilerin okula uyum sağlama süreçlerinin desteklenmesi hedefleniyor.

Okul öncesi öğretime başlayan öğrenciler için bu uyum haftası için olan uygulama çizelgesi 12 etkinlik örneği içerirken ilkokul 1. sınıflar için oluşturulan uyum haftası uygulama çizelgesi 9 etkinlik örneği bulunduruyor.

Ortaokul 5. sınıf öğrencileri ve velileri için tasarlanan rehberlik uygulamalarının ise 11-15 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilmesi amaçlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.