Final Okulları'nın fahiş kayıt ücretlerine tepkiler büyüyor

Final Okulları'nın fahiş kayıt ücretlerine tepkiler büyüyor
Adana Final Okulları'nın 2023 yılında 75 bin TL olan kayıt ücretini 2024 yılında 190 bin TL'ye çıkarması veliler ve eğitim camiasında tepkilere neden oldu.

İsmail Bayramoğlu isimli bir Twitter kullanıcısı, Adana Final Okulları'nın 2024 Kayıt Ücreti tablosunu paylaşarak, "Çocuklarımız için, eğitim anlayışına güvendiğimiz, Adana Final Okulları'nı tercih ettik. Son zamanlarda adı geçen okul, eğitici kimliğini bir kenara bırakıp velileri ve öğrencileri zor durumda bırakacak paylaşımlar ve kararlar almaktadır.

2023 yılında 75 bin TL olan eğitim ücreti 2024 yılında 190 bin TL olarak güncellenirken; 29 bin TL olan yemek ücreti, 60 bin TL olarak güncellenip yemek ücretini ödemeyi zorunlu tutmaktadır. Söylentiye göre geçtiğimiz yıl yemek şirketi zarar etmiştir.

Final Okulları'nın fahiş kayıt ücretlerine tepkiler büyüyor

Bu tutumun altında yatan esas mesele nedir bilinmiyor ve okul tarafından maalesef geri adım atılmıyor. Sözleşmeye aykırı olan bu karara doğal olarak itiraz etmekteyiz. Hem uçuk bir fiyat artışı var hem zorunlu tutuluyor.

final-okullarinin-fahis-kayit-ucretlerine-tepkiler-buyuyor.png

final-okullarinin-fahis-kayit-ucretlerine-tepkiler-buyuyor-001.png

Ayrıca bu fahiş fiyat artışına ve zorunlu tutulan yemek fiyatına gelen tepkileri tiye alan bir yönetici, lüks otel fiyatlarını örnek gösteren bir paylaşımda bulunmuştur. Güvendiğimiz eğitim kurumuyla ilgili hayal kırıklığı yaşamaktayız" ifadelerini kullandı.

Bayramoğlu'nun paylaşımı kısa sürede binlerce beğeni ve yorum aldı. Birçok kullanıcı, Adana Final Okulları'nın fahiş kayıt ücretlerini eleştirerek, MEB'in bu konuda bir yaptırım uygulaması gerektiğini belirtti.

MEB'den henüz konuya ilişkin bir açıklama yapılmadı.

Kaynak:MEB Personel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.