İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuru süreci başlıyor

İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuru süreci başlıyor
İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) başvuru süreci başlıyor

İOKBS 2024 Sınavı Yaklaşıyor: Başvurular, Şartlar ve Sınav Detayları! İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (İOKBS) için başvuru zamanı geldi. Milli Eğitim Bakanlığı, sınav hakkında merak edilenleri açıkladı. İşte, 2024 İOKBS başvuru detayları ve sınav tarihleri:

İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KURUMLARI BURSLULUK SINAVI (İOKBS) BAŞVURU SÜRECİ BAŞLIYOR

Başvuru Süreci: İOKBS'ye katılmak isteyen 5, 6, 7, 8. sınıf ve lise öğrencileri, başvurularını e-okul üzerinden veya meb.gov.tr adresi üzerinden yapabilirler. Sınav, ortaöğretim öğrencileri için 80 sorudan, lise öğrencileri içinse 100 sorudan oluşacak.

Sınav Tarihi: İOKBS, 21 Nisan 2024 Pazar günü, sabah saat 10.00'da tek seferde yapılacak. Sınav süresi, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için 100 dakika, lise öğrencileri için 120 dakika olacak.

Başvuru Tarihleri: İOKBS başvuruları, belirlenen tarihler arasında http://www.meb.gov.tr veya https://e-okul.meb.gov.tr internet sitelerinden yapılabilecek.

Sınav Giriş Belgeleri: Adaylar, sınav giriş belgelerine, sınav tarihinden en az bir hafta önce meb.gov.tr adresinden ulaşabilecekler.

Başvuru Şartları:

  • T.C. veya KKTC vatandaşı olmak,
  • Belirlenen sınıflarda öğrenim görmek,
  • Disiplin cezası almamış olmak,
  • Ailenin önceki yılki gelir durumuna göre belirlenen maddi yetersizlik şartlarını karşılamak.

Detaylar ve gelir sınırı gibi ek bilgilere meb.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz. Bursluluk sınavına katılacak tüm adaylara başarılar dileriz!

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.