Kırtasiye yardımı başvuruları açıldı mı? Başvurular nereden yapılacak?

Kırtasiye yardımı başvuruları açıldı mı? Başvurular nereden yapılacak?
Yeni eğitim öğretim döneminin yaklaşmasıyla beraber bu sene kırtasiye yardımı için başvuruların ne zaman yapılacağı da pek çok kişi tarafından merak edilir hale geldi. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Her yıl okullar açılmadan önce velilerin ve öğrencilerin hazırlık yaptığı konulardan biri okul araç gereçlerinin edinilmesi oluyor. Öğrencilerin bu kırtasiye ihtiyaçlarını edinmek dar gelirli aileler için maddi bir zorluk oluşturabiliyor. Bu konuda ekonomik zorluğu olan aileler için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kırtasiye yardımı sağlanıyor.

Bu sene kırtasiye yardımı ne zaman verilecek? Kırtasiye yardımı başvuruları nereden yapılır? Kimler kırtasiye yardımı alabilir? Gelin konu hakkında detayları haberimizde inceleyelim...

2023 kırtasiye yardımı başvuruları ne zaman yapılacak?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler için kırtasiye yardımı yılda bir kez sağlanır. Okulların açılmasının yaklaşmasıyla beraber merak edilen konulardan biri kırtasiye yardımının ne zaman yapılacağı oldu. Kırtasiye yardımının verildiği tarih 1 Eylül-31 Aralık arasıdır. Bu sene de bu tarihler arasında yardımın sağlanacağı tahmin ediliyor.

Henüz bu yardım için başvuruların ne zaman gerçekleşeceği hakkında bir açıklama bulunmuyor. Başvurular açıldığı zaman e-Devlet sistemi üzerinden ilgili alan kullanılarak kırtasiye yardımı başvurusu yapılabilecek.

Kırtasiye yardımı kim alabilir?

Bakanlık tarafından sağlanan bu yardımdan yararlanmak için belirli şartların karşılanması gerekiyor. Dar gelirli olarak kabul edilen ailelerin çocukları için kırtasiye yardımı sağlanıyor. Buna ek olarak afet ve felaket durumlarında mağdur olan velilerin çocukları da bu destekten faydalanabiliyor. Ayrıca birtakım başka şartların sağlanması durumunda da öğrenciler için bu yardım sağlanabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.