MEB 6,7,8, 9, 10, 11 ve 12. Sınıflar İçin Örnek Soru Paylaştı! İşte O Sorular

MEB 6,7,8, 9, 10, 11 ve 12.  Sınıflar İçin Örnek Soru Paylaştı! İşte O Sorular
Millî Eğitim Bakanlığı yazılı sınavlara hazırlanan ,7,8, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ve öğretmenler için örnek soru kitapçıkları yayımladı.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacak olan yazılı sınava ilişkin hem öğrenciler hem de öğretmenler için örnek soru kitapçıkları yayımladı.

6, 7 ve 8. Sınıf Öğrencileri için, Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce Soruları yayımlandı.

MEB, ilkokul ve ortaokul öğrencileri için Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce derslerine yönelik örnek soru kitapçıkları ve cevapları hazırladı. Bu örnekler, öğrencilere sınav formatına ve soru tiplerine alışmalarında yardımcı olacak.

9, 10, 11 ve 12. Sınıf Öğrencileri için: Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Tarih ve Felsefe Soruları

Ortaöğretim ve lise öğrencileri de unutulmadı. MEB, 9, 10, 11 ve 12. sınıf öğrencileri için Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Coğrafya, İngilizce, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Tarih ve Felsefe derslerine yönelik örnek soru kitapçıkları ve açıklamaları paylaştı.

Öğretmenlerin Hazırlıklarına Destek

6-7-ve-8-sinif-ogrencileri-icin-turkce-matematik-fen-bilimleri-din-kulturu-ve-ahlak-bilgisi-ingilizce-sorulari-yayimlandi.jpg

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin öğrencilere daha iyi hazırlık yapabilmeleri için bu örnek soruları ve cevaplarını da içeren açıklamaları yayımladı. Öğretmenler, bu örnekler doğrultusunda kendi sınav sorularını hazırlayabilecekler.

MEB'den Yapılan Açıklama!

mebden-yapilan-aciklama.jpg

MEB, konu hakkında yaptığı açıklamada, "Millî Eğitim Bakanlığınca, resmî ve özel ortaokul ile liselerde okul genelinde yapılacak yazılı sınavlara yönelik örnek soru kitapçıkları ve açıklamalar yayımlandı. Bakanlık bu kez, okullarda öğretmenler tarafından uygulanacak ortak yazılı sınav ve birden fazla şubede okutulmadığı için ortak yapılamayacak sınavlara yönelik daha önce yayımlanan konu soru dağılım tablolarına uygun örnek soru kitapçıkları ve açıklamaları yayımladı. Buna göre, eğitim kurumu sınıf/alan zümreleri, kendi il sınıf/alan zümrelerince hazırlanan konu soru dağılım tablolarına göre söz konusu örneklerde yer alan soru şekillerine uygun sınav sorularını hazırlayacaklar" ifadelerine yer verildi.