MEB 9 Günlük Ara Tatili İle İlgili Açıklama! Ara Tatil Kalkıyor Mu?

MEB 9 Günlük Ara Tatili İle İlgili Açıklama! Ara Tatil Kalkıyor Mu?
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından çok konuşulan 9 günlük ara tatile dair yeni açıklama geldi. Tekin, ara tatillerin nasıl işleyeceği hakkında açıklamalarda bulundu. Bunun yanı sıra; öğrenci, öğretmen ve velileri meraklandırdı. İşte, ara tatil ko

Tekin, ara tatillerin nasıl işleyeceği hakkında açıklamalarda bulundu. Bunun yanı sıra; öğrenci, öğretmen ve velileri meraklandırdı. İşte, ara tatil konusunda yaşanan son gelişmeler….

9 Günlük Ara Tatil Kalkıyor Mu?

9-gunluk-ara-tatil-kalkiyor-mu.webp

Millî Eğitim Bakanlığı'nda her Genel Müdürlüğün bünyesinde bir İzleme Değerlendirme Daire Başkanlığı bulunduğunu belirten Bakan Tekin, bu birimin yaptığı izlemeler sonucunda ara tatillerin kaderinin belirleneceğini ifade etti.

Her adımın bu daire başkanlığı tarafından izlendiğini vurgulayan Bakan Tekin, öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin bu uygulamadan memnuniyet göstermeleri durumunda ara tatillerin sürdürüleceğini söyledi.

Bakan Tekin, eleştirilerin ve eğitim süreciyle ilgili sorunların çözüme kavuşturulabileceğini belirtirken, buna dair kişisel kanaatinin Türkiye genelinde değil, bölgesel olarak uygulanabileceği yönünde olduğunu dile getirdi.

Şu an itibariyle ara tatillerle ilgili herhangi bir değişikliğin gündemlerinde olmadığını da açıklamasına ekledi.

Okullarda ara tatillerin ne kadar süre devam edip etmeyeceği konusu, yapılan izlemeler ve memnuniyet durumuna göre şekillenecektir. Bu nedenle, ara tatil uygulamasını sevenler ve eleştirenler arasında beklenti ve merak devam etmektedir. Takip eden dönemlerde yapılacak izlemeler sonucunda net bir karar ortaya çıkacaktır.