MEB Amerika'da uzaktan Türkçe eğitimi veriyor!

MEB Amerika'da uzaktan Türkçe eğitimi veriyor!
Milli Eğitim Bakanlığı, Amerika'da yaşayan Türk çocukları için uzaktan Türkçe eğitimi başlattı. Detaylar ve başvuru bilgileri burada!

Amerika Türkçe Okulu Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, ABD'de yaşayan Türk çocukları için heyecan verici bir proje başlattı! Artık uzaktan eğitimle Türkçe ve Türk Kültürü derslerine katılmak mümkün olacak.

Uzaktan Eğitimle Kaliteli Dersler

Türkçe ve Türk Kültürü dersleri, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı deneyimli öğretmenler tarafından öğrencilere sunulacak. Bu sayede çocuklar, kökenlerine bağlı kalarak dillerini ve kültürlerini öğrenme fırsatı bulacaklar.

Esnek Ders Saatleri

Dersler cumartesi ve pazar günleri iki ayrı oturumda gerçekleştirilecek. İlk oturum ABD Doğu Saati'ne göre saat 9'da başlayacak ve 2x40 dakika sürecek. İkinci oturum ise aynı gün saat 12'de başlayacak.

Başvuru Bilgileri

Bu harika projeye katılmak isteyen çocuklar için başvuru tarihleri 24 Ağustos ile 10 Eylül arasında. 5-16 yaş aralığındaki çocuklar için sunulan bu eğitim, 2023-2024 eğitim yılı boyunca devam edecek.

Eğer çocuğunuzun Türkçe ve Türk kültürünü öğrenmesini istiyorsanız, hemen başvurun! Detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Artık Amerika'da yaşayan Türk çocukları için Türkçe eğitimi almak daha kolay ve erişilebilir! Bu fırsatı kaçırmayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.