MEB destekleme ve yetiştirme kursları yönergesi ve e-Kılavuzu! Neler değişti?

MEB destekleme ve yetiştirme kursları yönergesi ve e-Kılavuzu! Neler değişti?
MEB destekleme ve yetiştirme kursları yönergesi ve e-Kılavuzu! Neler değişti?

MEB Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi Güncellendi!

Öğrencilere Destek Olma Yönergeleri Yenilendi

Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından 19 Eylül tarihinde "Destekleme ve Yetiştirme Kursları Yönergesi ve e-Kılavuzu" konulu yeni resmi yazı gönderildi. Bu yazı, öğrencilere destek sağlamak amacıyla yapılan Destekleme ve Yetiştirme Kursları (DYK) ile ilgilidir.

Yönerge Değişiklikleri ve Güncellemeler

Söz konusu resmi yazıda, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı resmi ve özel örgün eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrenciler ile örgün ve açık ortaöğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik DYK'lerin ilgi (a) Yönerge hükümlerine göre yürütüldüğü belirtiliyor. Ancak değişen şartlar ve ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda ilgi (a) Yönerge iptal edilmiş ve ilgi (c) Makam Oluru ile yeni yönerge yürürlüğe girmiştir.

meb-destekleme-ve-yetistirme-kurslari-yonergesi-ve-e-kilavuzu-neler-degisti.jpg

2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı DYK Kılavuzu

Yürürlüğe giren yeni Yönerge ve buna bağlı olarak güncellenen 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Millî Eğitim Bakanlığı Destekleme ve Yetiştirme Kursları e-Kılavuzu ekte gönderilmiştir. Bu doğrultuda iş ve işlemlerin bu güncellemelere uygun olarak yapılması isteniyor.

MEB, öğrencilere daha etkili bir şekilde destek sağlamak ve eğitim standartlarını yükseltmek için DYK programını güncellemiştir. Bu değişiklikler, eğitim alanında daha iyi sonuçlar elde etmeye yönelik önemli bir adımı temsil etmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.