(MEB) Milli Eğitim Bakanlığı özel duyuru yayımladı! 100.000 Kontenjan bursluluk sınavı

(MEB) Milli Eğitim Bakanlığı özel duyuru yayımladı! 100.000 Kontenjan bursluluk sınavı
Deprem Bölgelerine Özel MEB Duyurusu! 100 Bin Kontenjanlı Bursluluk Sınavı Başlıyor

Depremin etkilediği Kilis, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Gaziantep gibi illerde yaşayan öğrencilere umut olacak bir duyuru Milli Eğitim Bakanlığı'ndan (MEB) geldi. Deprem bölgelerindeki öğrencilere yönelik olarak düzenlenen 100 bin kontenjanlı bursluluk sınavı hakkında tüm detayları sizler için derledik.

Bursluluk Sınavı Detayları

Milli Eğitim Bakanlığı, deprem bölgelerinden gelen öğrencilere özel maddi destek sunmayı amaçlamaktadır.

Bu kapsamda, 100 bin kişiye sunulacak olan bursluluk sınavı Türkiye'nin dört bir yanındaki öğrencilere açık olacak. Başarılı öğrencilere eğitimlerinde maddi destek sağlanacak.

Sınavın İçeriği ve Tarihi

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk sınavı bu sene de öğrencilerin karşısına çıkıyor.

3 Eylül'de gerçekleştirilecek olan sınavda öğrencilere sınıf seviyelerine uygun olarak 100 soru için toplam 120 dakika süre verilecek.

Sınav Giriş Belgeleri ve Sonuçları

Öğrenciler için büyük önem taşıyan sınav giriş belgeleri, 21-25 Ağustos 2023 tarihleri arasında www.meb.gov.tr adresi üzerinden yayınlanacak.

Öğrenciler, sınav giriş belgesini bu adres üzerinden kolayca indirebilirler. Öte yandan, sınav sonuçları 22 Eylül 2023'te yine resmi internet sayfasında ilan edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.