MEB öğretmen alımı branş dağılımı ve kontenjan sayısını ne zaman açıklayacak?

MEB öğretmen alımı branş dağılımı ve kontenjan sayısını ne zaman açıklayacak?
MEB öğretmen alımı branş dağılımı ve kontenjan sayısını ne zaman açıklayacak?

Binlerce öğretmen adayı MEB tarafından öğretmen alımı, branş dağılımı ve kontenjan sayısı için yapılacak açıklamayı bekliyor. Şu an adayların gündemin öğretmen atama takvimi yer alıyor. 2024 yılı için boş kadrolara yapılacak olan öğretmen atamaları ile ilgili olarak daha önce MEB’den açıklama gelmişti. Gözler artık yapılacak resmi açıklamaya çevrildi. Peki, atamalar ne zaman yapılacak?


Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’e ait atama açıklaması

Milli Eğitim Bakanı, eğitim gündemine ait değerlendirmelerde bulunmuştu. Kendisine yöneltilen atamalar ile ilgili soru üzerine, öğretmenlerin göreve başlamalarını arzu ederken şunları aktardır:

"2023 KPSS puanıyla öğretmen atamasını yapacağız ve tahmin ediyorum önümüzdeki günlerde Hazine ve Maliye Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji Başkanlığı ve Cumhurbaşkanlığımızın bize vereceği kadro sayısı doğrultusunda takvimimizi oluşturacağız. Alabileceğimiz en yüksek sayıyı, atanacak toplam kamu personelinin büyük çoğunluğunun öğretmen olacağını tahmin ediyorum. Ama henüz sayıyla ilgili bir şey söylemem yanlış olur. Ama tahmin ediyorum önümüzdeki Kabine Toplantısı'nda bu zaten gündeme gelir. Ondan sonra da bize tahsis edilecek sayısına göre, biz de oturup branş bazlı olarak dağılımını yapacağız." ifadelerini kullandı.

Öğretmen Atamalarında Kontenjan Bilgisi Ve Branş Dağılımı

Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılına ait öğretmen atama takvimini yayımlaması ile birlikte kontenjanlar ve branş dağılımları da açıklanacak. Milli Eğitim Bakanlığından bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız…

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.