MEB Öğretmenler İçin Tarihleri Uzatma Kararı Aldı! İşte Yeni Tarihler!

MEB Öğretmenler İçin Tarihleri Uzatma Kararı Aldı! İşte Yeni Tarihler!
Uzman ve başöğretmenler için uygulanan eğitime dair süreler MEB tarafından uzatıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı, "2023 Yılı Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında İlerlemeye İlişkin Duyuru" çerçevesinde başlatılan uzman öğretmen ve başöğretmenlik eğitimlerinin süresini uzattı.

Eğitim tarihlerinde yapılan değişikliğin ardından yeni tarihler ise haberimizin devamında olduğu gibi revize edilmiş oldu.

Eğitim Süreleri Uzatıldı!

egitim-sureleri-uzatildi.jpg

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan uzman öğretmen ve başöğretmenlik eğitimleri, daha fazla katılımcının faydalanabilmesi amacıyla süresi uzatıldı.

Uzman öğretmenlik eğitimleri, 13 Eylül tarihinden itibaren 16 Eylül tarihine kadar, başöğretmenlik eğitimleri ise 22 Eylül 2023 tarihi saat 23.59'a kadar uzatıldı.

İlgili eğitim planına dahil olmak isteyen öğretmenlerce bu tarihler geçerli olacak. Eğitim sürelerinin uzatılması ile daha fazla öğretmenin bu eğitimden faydalanması amaçlanıyor.

Öğretmenlerden Başvuranlar İçin Önemli Tarihler!

Duyuru kapsamında uzman öğretmenlik eğitimleri 8 Eylül tarihinde tamamlanmıştı. Başöğretmenlik eğitimleri ise 18 Eylül 2023 tarihinde tamamlanmak üzere planlanmıştı. Bu tarihlerde eğitime başlayan ya da katılmak isteyen uzman ve başöğretmen adayları, yeni uzatılan tarihler doğrultusunda eğitimlerine devam edebilecekler.

MEB tarafından alınan bu karar ile özellikle uzman ve başöğretmenlik eğitimlerine katılan öğretmenlerin eğitim sürelerini tamamlamaları için ek süre sağlanmış olundu.