MEB Özel Okulların Ücretsiz Ders Kitaplarını Satması İddialarını İnceliyor!

MEB Özel Okulların Ücretsiz Ders Kitaplarını Satması İddialarını İnceliyor!
Milli Eğitim Bakanlığı bazı özel okulların öğrencilere ücretsiz verilmesi gereken ders kitaplarını sattığı konusu için inceleme başlattı.

Milli Eğitim Bakanlığı bazı özel okulların öğrencilere ücretsiz verilmesi gereken kitapları dağıtmadığı bunun yerine hurda kağıt olarak sattığı iddiaları üzerine bir inceleme başlattı.

Bakanlık, bu fiili işlediği tespit edilen özel okullara yasal işlem yapma tehdidinde bulundu.

Bazı özel okulların, öğrencilere verilmesi gereken ücretsiz ders kitaplarını ya dağıtmadığı ya da hurda kağıt olarak sattığı yönündeki iddialar, kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı, bu iddiaları ciddi bir şekilde değerlendirdi ve konuyla ilgili bir inceleme başlattı.

5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nun 7. maddesi uyarınca işlem başlatıldı!

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, bu fiili işlediği tespit edilen özel okullar hakkında 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nun 7. maddesi uyarınca işlem yapılacağı belirtildi.

Bakanlık valiliklere yazı yazarak tüm özel okulların, 5 Eylül 2023 tarihine kadar "kitap seçim modülü" üzerinde her sınıf seviyesinde ve ders bazlı olarak kitap taleplerini güncellemelerini istedi. Bu güncelleme ile özel okulların gerçek kitap ihtiyaçlarının belirlenmesi amaçlanıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.