MEB personel alım i̇lanları! KPSS şartsız 6 öğretmenevi için başvuru süreci başladı! İşte detaylar

MEB personel alım i̇lanları! KPSS şartsız 6 öğretmenevi için başvuru süreci başladı! İşte detaylar
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmen atamalarının yanı sıra öğretmenevlerinde görevlendirmek üzere yeni personel alımları için harekete geçti. KPSS şartı aranmıyor, toplamda 70 kişi alınacak. İşte başvuru tarihleri ve detaylar.

MEB Personel Alım İlanları Detayları

MEB bu yıl, kamu sektöründe en fazla personel alımı gerçekleştiren kurumlar arasında yer alıyor. Öğretmen atamalarının yanı sıra Toplum Yararına Programlar (TYP) projesi kapsamında okullara personel görevlendirmesi yapacak olan MEB, şimdi de 6 farklı ilin öğretmenevlerine yeni personel alımı için adımlarını attı.

Okulların yanı sıra öğretmenevlerine de personel alımına devam eden MEB, bu alımlar için ilanlarını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden yayınladı. MEB, toplamda 70 yeni personel alımı yapacak.

Öğretmenevleri Alım Yapıyor

MEB, öğretmenevlerinde istihdam etmek üzere aşağıdaki detayları bildirdi:

Uşak Öğretmen Evi ve ASO Müdürlüğü, 1 bulaşıkçı, 2 aşçı yardımcısı ve 4 servis elemanı için son başvuru tarihi 5 Eylül 2023.

Mardin Ömerli Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü, 1 aşçı, 2 temizlik personeli ve 1 şoför alımı için son başvuru tarihi 5 Eylül 2023.

Samsun Kavak Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu, 5 yemekhane işçisi ve 2 bulaşıkçı için başvurular dün sona erdi.

Sivas Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğü İktisadi İşletmesi, 2 aşçı, 1 resepsiyon görevlisi, 2 otel kat hizmetleri personeli ve 2 garson için başvurular 8 Eylül 2023 tarihine kadar açık.

Konya Karapınar Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu İktisadi İşletmesi, 2 destek personeli için başvurular 6 Eylül'e kadar devam ediyor.

Mersin Silifke Öğretmenevi Akşam Sanat Okulu İşletmesi, 1 aşçı yardımcısı, 1 kamyon şoförü, 1 aşçı ve 40 yemek dağıtım elemanı için son başvuru tarihi 7 Eylül 2023.

Başvurular İŞKUR Üzerinden Yapılıyor

MEB'in bu alım ilanlarına başvurular, İŞKUR üzerinden gerçekleştiriliyor. Başvuru süreleri farklılık gösterse de, ilgilenen adaylar bu tarihleri göz önünde bulundurarak başvurularını tamamlayabilirler. İşte yeni personel alımı hakkında detaylar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.