MEB tüm okullara yazı gönderdi! Son gün yarın..

MEB tüm okullara yazı gönderdi! Son gün yarın..
MEB tüm okullara yazı gönderdi! Son gün yarın..

Bakanlık, 2024/2025 Eğitim Öğretim Yılı için kitap ihtiyaçlarını talep etmek üzere okullara resmi bir yazı gönderdi. Kitap seçim ekranı, Özel Eğitim Sınıfları ile temel ve ortaöğretim kademelerindeki öğrenci sayısına göre belirlenecek olan kitaplar için açıldı.

Seçim ekranı, 29 Ocak 2024 ile 12 Şubat 2024 tarihleri arasında erişime açık olacak.

İllere gönderilen yazılarda, okulların 12 Şubat 2024 tarihine kadar seçmeli dersleri belirleyerek kitap sayılarını sisteme girmeleri gerektiği belirtildi.

Sistemde kaydedilen kitap sayısı kadar kitabın, 2024/2025 Eğitim Öğretim Yılı başlamadan önce okullara teslim edilmesi gerekmektedir. Okul idarecileri, bu giriş işlemine ait ekran çıktılarını imzalayarak bir nüshasını milli eğitim müdürlüğüne teslim etmeli ve bir nüshasını kendilerinde saklamalıdır.

Kitap seçim işlemini 12 Şubat 2024 tarihine kadar tamamlamayan okullar, bağlı oldukları milli eğitim müdürlüklerince uyarılacaktır.

Bu nedenle, ilgili işlemin hızla tamamlanması gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.