Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yusuf Tekin özel okul ücretleriyle ilgili net konuştu

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yusuf Tekin özel okul ücretleriyle ilgili net konuştu
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yusuf Tekin özel okul ücretleriyle ilgili net konuştu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel okullardaki fiyat artışlarına dair açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, özel okul temsilcileri ile yapılan görüşmelerde konuyu ele aldıklarını ve okulları bu konuda uyardıklarını ifade etti. Özellikle özel okulların yeni kayıt döneminde başlangıç sınıfları için belirledikleri ücretlerin toplumda yarattığı rahatsızlık konusuna değindi.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI (MEB) YUSUF TEKİN ÖZEL OKUL ÜCRETLERİYLE İLGİLİ NET KONUŞTU

Öğrenci, Öğretmen ve Velilere Yarıyıl Tatili Mesajı

Bakan Tekin, 20 milyona yakın öğrencinin karne aldığı bu dönemde, eğitimin son haftasını etkinlik haftası olarak belirlediklerini belirtti. Ailelere çocuklarıyla nitelikli vakit geçirmeleri ve dijital bağımlılığa karşı dikkatli olmaları konusunda tavsiyelerde bulundu.

Hastanedeki Öğrencilere Ziyaret ve Karnelerin Dağıtımı

Bakan Tekin, Ankara'daki Bilkent Şehir Hastanesi'nde tedavi gören öğrencilere ziyarette bulundu. Hastanede eğitim gören çocuklarla sohbet edip, onlara karnelerini dağıttı. Türkiye genelinde hastane sınıflarında ve evde eğitim gören öğrencilerin sayısına dair bilgiler de paylaşıldı.

Bu açıklamalar, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in öğrenci, öğretmen ve velilere yönelik mesajları ve özel okul ücretleriyle ilgili durumu ele aldığı bir basın toplantısından alınmıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.