MEB'den "Asrın Felaketi" Deprem Farkındalık Fotoğraf Sergisi

MEB'den "Asrın Felaketi" Deprem Farkındalık Fotoğraf Sergisi
MEB'den "Asrın Felaketi" Deprem Farkındalık Fotoğraf Sergisi

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından Kahramanmaraş merkezli depremlerin yıl dönümü dolayısı ile “Deprem Farkındalık Fotoğraf Sergisi” hazırlandı.

6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremin yıl dönümü kapsamında MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan deprem bölgesindeki çalışmaları yansıtan fotoğraflar sergilendi. Ankara Yüksek Hızlı Tren Garı’nda bulunan sergiyi tüm vatandaşlar gezebilecek…

Bakanlık Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan sergiyle, deprem gerçeğine dikkat çekme, depremde hayatını kaybedenleri anma, deprem farkındalığı ve eğitim ilişkisinin önemine vurgu yapmak amaçlanıyor. MEB’in deprem bölgesinde vermiş olduğu hizmetlerin de kamuoyunda paylaşılması hedefleniyor.

Bu amaç altında, araka-kurtarma, çadır kurulumu, yiyecek içecek dağıtımı, depremzedelere yönelik barınma ve konaklama, bakım onarım, eğitim kurumlarının eğitim ve öğretime hazırlanması, psikolojik destek, taşımalı eğitim, MEB Akub ekiplerinin çalışmaları, oyun ve etkinlik çadırlarının kurulmasına ilişkin faaliyetleri temsil eden fotoğraf kareleri yer alıyor.

Fotoğraf sergisi 9 Şubat tarihine kadar gezilebilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.