MEB'den depremzede öğretmenlerle ilgili açıklama! Afet bölgesindeki öğretmenlerin barınma sorunu çözülecek mi?

MEB'den depremzede öğretmenlerle ilgili açıklama! Afet bölgesindeki öğretmenlerin barınma sorunu çözülecek mi?
Yurdumuzu derinden sarsan deprem afetinin ardından bölge yaralarını sarmayı sürdürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan depremzede öğretmenlerle ilgili ne açıklama geldi? İşte detaylar...

Geçtiğimiz süreçte Milli Eğitim Bakanlığı deprem bölgesinde çalışan öğretmenlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Açıklamalarda afet bölgesinde görev yapan öğretmenlerin barınma sorunu ve sağlanacak tayin hakkı konularına dikkat çekildi. MEB depremzede öğretmenlerin barınma sorununa nasıl bir çözüm sunacak? Konu hakkındaki detayları haberimizde bulabilirsiniz...

Bu yıl ülkemiz büyük bir deprem felaketiyle başa çıkmak zorunda kaldı. Özellikle Kahramanmaraş ve civarı depremden ciddi şekilde etkilendi. Can ve mal kayıplarının yanı sıra bölgede eğitim de sekteye uğradı. Öğretmenler ve öğrenciler deprem felaketinin etkisiyle önemli bir barınma sorunuyla yüz yüze. Yeni eğitim yılına giriş yapılan bu dönemde MEB'den öğretmenlerin barınma sorunuyla ilgili açıklama geldi.

Depremden etkilenen öğretmenlerin barınma sorunuyla ilgili ne yapılacak?

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yapmış olduğu bir açıklamada deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlerin barınma ile ilgili sorununa yönelik destek sağlandığını belirtti.

MEB tarafından yapılan bir açıklamaya göre deprem bölgesinde çalışan öğretmenlerin konaklamasıyla ilgili uygulanacak önlemlerin önümüzdeki eğitim yılı öncesinde tamamlanması hedefleniyor. Ayrıca belirli bölgelerdeki öğretmenlere taşıma konusunda yardım sunulması planlanıyor.

Belirli koşulları sağlayan depremzede öğretmenler mazeretli tayin hakkından yararlanabilecek!

Konu ile ilgili yapılan açıklamaya göre Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde görev yapan öğretmenler arasında 30 Eylül 2023 tarihi itibarıyla üç yıllık çalışma süresini dolduranlar mazerete bağlı yer değiştirme talebinde bulunabilecek.

Bu bölgelerde depreme bağlı olarak eşi veya çocuğu vefat eden, kendisinin ya da eşinin anne veya babası vefat eden, deprem sırasında ikamet ettikleri binanın orta veya ağır hasarlı olduğunu ya da yıkıldığını belgelendiren öğretmenler tayin başvurusu yapabilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.