MEB’den KPSS Puanı ile Mülakatsız Personel Alımı

MEB’den KPSS Puanı ile Mülakatsız Personel Alımı
MEB’den KPSS Puanı ile Mülakatsız Personel Alımı

Milli Eğitim Bakanlığı, mülakat derdi olmadan KPSS puanı ile personel alımı gerçekleştirecek. Mülakatsız olarak alımlar sonucu 695 personel iş hayatına adım atacak.

MEB tarafından mülakatsız atama için çalışmalar hızla devam ediyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerinde bulunduğu bir ortamda paylaşımda bulunarak, artık mülakat sorununun ortadan kaldıracakları müjdesini de iletmiş oldu. Atılacak adımlar ile adaylar sadece KPSS puanı ile değerlendirilecek. Böylelikle mülakatlar da kaldırılmış olacak.

Öğretmen Atamalarında Mülakat şartı kaldırılıyor!

Öğretmen adaylarını sevindirecek haber Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’den geldi. Bakan Tekin, yapmış olduğu paylaşım ile öğretmenlerin her zaman yanında olduklarını dile getirerek mülakat sorunun da çözüleceği müjdesini vermiş oldu. Yapılacak alımlarda sadece KPSS puanlarının dikkate alınacağını ifade eden Bakan, bundan sonra adayların mülakata tabi olmayacağını belirtti. Atılan bu adım ile mülakat süresi olmadan eskiden olduğu gibi işe girişler kolay şekilde gerçekleşecek.


Eğitim Sektöründe Mülakatsız Alım

Eğitim sektörü içerisinde yer alan mülakat artık tarihe karışıyor. Öğretmenler adına yapılacak olan mülakatsız alımlar ile artık öğretmenler rahat bir nefes alacak. Mülakat süreci yaşanmadan işe girişler, öğretmenlerin iş bulma sürecini kolaylaştıracak. Eğitimin kalitesinde de olumlu sonuçlar görülecek.


Artık adaylar KPSS puanları ile birlikte iş başvurularını hızlı bir şekilde tamamlayabilecek. Mülakat süreci ile birlikte uğraşmak zorunda kalınmayacak. Bu durum işe alım sürecini kolaylaştırıp adaylara stres ve baskıdan uzak bir başlangıç imkânı sunacak. Bununla birlikte işverenlerle adayları Yalnızca akademik başarıları ile birlikte değerlendirecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.