MEB'den öğrencilere ve öğretmenlere önemli duyuru! Okullarda yeni yasaklar başlıyor

MEB'den öğrencilere ve öğretmenlere önemli duyuru! Okullarda yeni yasaklar başlıyor
Milli Eğitim Bakanlığı, okulların açılmasına sadece 1 hafta kala, öğrencilere ve öğretmenlere yönelik çarpıcı bir karar açıkladı. İşte tüm detaylar...

Okullarda Cep Telefonları Artık Yasak!

11 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan yeni dönemde, öğrencilerin artık cep telefonlarıyla sınıfa girmelerine izin verilmeyecek. Bu yasağın, öğretmenler için de geçerli olduğu açıklandı. Bakan Yusuf Tekin, öğrencilere telefonlarını teslim etmeleri gerektiğini duyurdu ve aynı kuralın öğretmenler için de geçerli olduğunu vurguladı. 11 Eylül Pazartesi günü ilk ders zili itibariyle bu yasak yürürlüğe girecek.

Öğretmenlere Önlük Zorunluluğu Geliyor

Son günlerde gündemi meşgul eden öğretmenlerin önlük giyme zorunluluğu konusunda da Bakan Tekin'den önemli açıklamalar geldi. Önlük modelleri şu an tasarlanıyor ve öğretmenlerin önlük giymesinden memnun olunacağı ifade edildi. Bu karar, bazı tepkilere neden olsa da yeni dönemde öğretmenlerin sınıflarda önlük ile derslere gireceği bildirildi.

Bağış Parası İddiaları Çürütüldü

Ekonomik kriz ve enflasyon ortamında Milli Eğitim'e bağlı kamu eğitim kurumlarında 'zorunlu bağış' adı altında öğrenci ve velilerden kayıt parası alındığı yönündeki iddialara ve okullardaki yemek ile servis fiyatlarının arttığına dair spekülasyonlara da Bakan Tekin açıklık getirdi. Tekin, bu tür bir zorunlu bağışın olmadığını belirtti ve velileri zorlayanları hem hukuki hem de sözlü olarak uyardıklarını vurguladı. Ayrıca yemek ve servis ücretlerine yapılmayacak artışları garanti etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yeni kararları, öğrencilerin ve öğretmenlerin yeni eğitim ve öğretim dönemine nasıl girecekleri konusunda önemli değişiklikler getiriyor. Veliler, öğrenciler ve öğretmenler bu yeni düzenlemelere dikkat etmeliler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.