MEB'den Uzman ve Başöğretmenlik Eğitim Programı İçin Yazı Geldi!

MEB'den Uzman ve Başöğretmenlik Eğitim Programı İçin Yazı Geldi!
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından, öğretmenlerin çalışma hayatı için düzenlenen Uzman Öğretmenlik ve Başöğretmenlik Eğitim Programı hakkında resmi bir duyuru yapıldı.

MEB, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik unvanlarına sahip öğretmenlerin çalışma hayatında ilerlemelerini düzenlemek amacıyla "2023 Yılı Öğretmenlik Kariyer Basamaklarında İlerlemeye İlişkin Duyuru" başlığıyla bir resmi yazı yayınladı.

MEB’den 17 Temmuz 2023 tarihli Program!

MEB'e bağlı resmî eğitim kurumları, özel öğretim kurumları ve MEB dışındaki kamu kurumlarında görev yapan öğretmenler için Uzman Öğretmenlik Eğitim Programı ve Başöğretmenlik Eğitim Programı 17 Temmuz 2023 tarihinde başladı. Bu programlar, öğretmenlerin kariyerlerini geliştirmek ve uzmanlaşmak amacıyla düzenleniyor.

Eğitimler Devam Ediyor!

Uzman öğretmenlik eğitimleri 8 Eylül tarihine kadar tamamlanmışken, başöğretmenlik eğitimleri 18 Eylül 2023 tarihine kadar sürdürülecek.

İlgili Eğitim Tarihleri Uzatıldı!

mebden-uzman-ve-basogretmenlik-egitim-programi-icin-yazi-geldi3.webp

Program ve son güncellemeyle birlikte uzman öğretmenlik eğitimleri 13 Eylül'den başlayarak 16 Eylül tarihine kadar uzatıldı. Başöğretmenlik eğitimleri ise 22 Eylül 2023 tarihine saat 23.59'a kadar sürecek.

Bu programlar, öğretmenlerin pedagojik bilgilerini ve mesleki yeteneklerini geliştirmelerine olanak tanıyarak, öğrencilere daha iyi bir eğitim sunmalarına katkı sağlamayı hedeflemektedir.

Milli Eğitim tarafından oluşturulan yeni düzenleme ile, eğitim alanında yapılan yeniliklere ve kariyer ilerlemelerine dair bilgi sağlamaktadır. Ayrıca, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik unvanlarına sahip olmak isteyen diğer öğretmenler için de bu durum önemli bir fırsat sunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.