MEB'ten Şubat Sonuna Ertelenen Yenilik!

MEB'ten Şubat Sonuna Ertelenen Yenilik!
MEB'ten Şubat Sonuna Ertelenen Yenilik!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Sabancı Öğretmenevi'nde eğitim editörleriyle bir araya geldi ve yeni müfredatla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Bakan, öğrencilerin daha etkili bir eğitim alması amacıyla yapılan çalışmalara vurgu yaparak, sadeleştirme çabalarının öne çıkacağını belirtti. Ders saatlerinde azalma olmayacağını açıkladı ve öğretmenlerin bu değişiklikten etkilenmeyeceğini ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı, son yılların en kapsamlı müfredat değişikliğine hazırlanıyor. Yeni müfredatın Şubat ayı sonunda kamuoyuna duyurulacağını belirten Bakan Tekin, değişikliklerin sadece başlangıç sınıfı ve 2024-2025 eğitim öğretiminde uygulanacağını açıkladı.

Müfredata kademeli geçişin öğrencilere daha anlamlı ve kalıcı bilgiler kazandırma amacını taşıdığını vurgulayan Bakan Tekin, ders saatlerinde herhangi bir değişiklik olmayacağını ve sadeleştirme çalışmalarının norm fazlası durumlarına etki etmeyeceğini belirtti.

Yapılan çalışmaların öğretmenleri etkilemeyeceğini, aksine ders saatlerini sadeleştirme odaklı olduğunu söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.