Milli Eğitim Bakanı Okul Öncesi Branşı İçin Müjdeli Haber Verdi!

Milli Eğitim Bakanı Okul Öncesi Branşı İçin Müjdeli Haber Verdi!
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gelecek süreçte okul öncesi branş öğretmenlerine müjdeli haberleri olacağını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin sorunlarını dinlediği ve sorularını yanıtladığı "Öğretmenler Odası Buluşmaları" kapsamında Konya ilinde gerçekleştirilen toplantıda okul öncesi branşı öğretmenlerini sevindirecek açıklamalarda bulundu.

Okul öncesi öğretmenler için düşünülen bir takım yeni istihdam kararları öncesinde Milli eğitim bakanından konuya ilişkin birtakım açıklamalar geldi. Yapılan ilgili açıklama ise altta yer aldığı haliyledir.

Tekin: Okul öncesi öğretmenlerini haberimiz ile sevindireceğiz!

tekin-okul-oncesi-ogretmenlerini-haberimiz-ile-sevindirecegiz.jpg

Sayın Tekin, toplantıda yaptığı açıklamada, "Okul öncesi ile ilgili açıklayacağımız kararlar öğretmenlerini sevindirecektir" dedi.

Okul öncesi eğitimi önemli!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin tarafından okul öncesi eğitimi hakkında yapılan bu açıklama ile öğretmenler arasında yeni bir umut oluşturdu. Bakanın ilgili müjdeli haberi ne zaman vereceği de şimdiden çok merak ediliyor.

Okul öncesi eğitimi, çocukların gelişiminde önemli rol oynayan bir branş olarak kabul edilmekte ve bu alanda çalışan öğretmenlere yönelik yapılan düzenlemeler eğitim kalitesini artırabileceği düşünülüyor.

Bakan Tekin'in bu müjdeli haberinin ardından tüm eğitim camiasında grev almakta olan okul öncesi öğretmenleri gelecek yeni haberlere odaklanmış bulunuyor.