Millî Eğitim Bakanı Tekin Hatay depremi sonrası eğitim yatırımlarını i̇nceliyor

Millî Eğitim Bakanı Tekin Hatay depremi sonrası eğitim yatırımlarını i̇nceliyor
Millî Eğitim Bakanı Tekin Hatay depremi sonrası eğitim yatırımlarını i̇nceliyor

Hatay Depremlerinin Eğitim Üzerindeki Etkisi

Hatay'da yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremler, bölgedeki eğitim sistemini olumsuz etkiledi. Bu felaketler sonucunda 2 bin 500'e yakın derslik kullanılamaz hale geldi. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu sorunu çözmek için hızla çalışmaların devam ettiğini açıkladı.

Bakan Tekin'den Açıklamalar

Bakan Tekin, Hatay'a yaptığı ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, "Hatay'da 2 bin 500'e yakın dersliğimiz deprem sebebiyle kullanılamaz hale gelmiş durumda. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı, en kısa zamanda bu eksikliklerin giderilmesi yönünde. Biz şu ana kadar bu 2 bin 500'e yakın dersliğin yaklaşık 1.700'ünü en azından planlanmış durumdayız. Büyük oranda tamamlanmış olanlar var ama şunu rahatlıkla söyleyebiliriz: Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında bu eksiklikler giderilmiş olacak inşallah... Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımızın özel hassasiyetini bir kez daha hatırlatmak isterim. Biz de her kabine toplantısında Sayın Cumhurbaşkanımıza deprem bölgesiyle ilgili yaptıklarımız konusunda bilgi veriyoruz." dedi.

milli-egitim-bakani-tekin-hatay-depremi-sonrasi-egitim-yatirimlarini-inceliyor.png

Yeni Eğitim-Öğretim Yılına Dair Planlar

Bakan Tekin ayrıca yeni eğitim-öğretim yılında Millî Eğitim Bakanlığı'nın gerçekleştirdiği düzenlemeleri ve öğrencilere sosyal sorumluluk bilinci kazandırmak için yapılan çalışmaları da paylaştı. Bu düzenlemelerin öğrencilerin Türkçe becerilerini geliştirmeyi hedeflediğini ve Türkçeyi daha iyi kullanabilen öğrenciler yetiştirmeyi amaçladığını belirtti.

Yeni Eğitim Yılı Başladı!

Bakan Tekin, öğrencilerle birlikte yeni eğitim-öğretim yılının ilk ders zilini çaldıktan sonra öğretmen ve öğrencilerle bir araya geldi. Yeni eğitim-öğretim yılının başlangıcıyla birlikte umut dolu bir adım atıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.