Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yerel yönetimlere seslendi: "Okul yapmak istiyoruz"

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yerel yönetimlere seslendi: "Okul yapmak istiyoruz"
Eskişehir'de İl Eğitim Değerlendirme toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yerel yönetimlere çağrıda bulundu. Tekin açıklamasında yeni okullar yapmak istediklerini belirtti.

Öğretmenlerin ve öğrencilerin 2023-2024 eğitim yılına girmeye hazırlandığı bu süreçte Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den pek çok konuda açıklamalar geliyor. Bakan Tekin geçtiğimiz günlerde Eskişehir'e ziyarette bulundu ve İl Eğitim Değerlendirme toplantısında yer aldı. Burada çeşitli açıklamalarda bulunan Bakan yeni okulların yapılması hakkında yerel yönetimlere seslendi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin yaptığı açıklamalarda yeni öğretim yılında eğitim sürecinin sağlıklı ve sorunsuz şekilde başlayacağını söyledi ve eğitim öğretim döneminin başarılı ve hayırlı biçimde sonuçlanmasını temenni etti. Bakan açıklamalarında Eskişehir'deki eğitimle ilgili birtakım verilerden bahsetti ve yerel yönetimlerden okul yapımı konusunda destek istedi.

Bakan Tekin: "Yerel yönetimler olarak yapmanız gereken şeyleri yapın."

Yusuf Tekin Eskişehir'de yapmış olduğu açıklamalarda 2002-2003 eğitim öğretim yılından bu yana Eskişehir'deki toplam derslik sayısının 2 kat artmış olduğunu belirtti. Ayrıca Bakan 2002-2003 eğitim öğretim yılında 6 bin 468 olan öğretmen sayısının 13 bin 135'e çıktığına ve bu tür gelişmelerin ortalama bir batı ülkesinde devrim niteliğinde görüleceğine değindi.

Bakan açıklamalarında yerel yönetimlere çağrıda bulundu ve okul yapmak istediklerini belirtti. Bu süreçte yerel yönetimlerden bu konuda yatırım yapılabilecek arsa üretmelerini isteyen Tekin okulların ihtiyaçlarının giderilmesini de talep etti.

Bakan okullarda eğitim öğretim ortamlarının sağlıklı hale getirilmesi için Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatıyla hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan çalıştıklarını belirtti ve eğitim öğretim süreçlerinin iyileştirilmesinde yerel yöneticilerden katkı istedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.