Millî Eğitim Bakanlığı'ndan Önemli Karar! Teneffüs Süreleri Değişti!

Millî Eğitim Bakanlığı'ndan Önemli Karar! Teneffüs Süreleri Değişti!
Millî Eğitim Bakanlığı Türkiye'deki okullarda öğrencilerin beslenme molası (teneffüs) sürelerinde önemli bir düzenleme yapma kararı aldı.

Millî Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu yepyeni değişiklik kararı ile hem teneffüs hem de sınıf geçme puanlarında farklı uygulamalara geçiyor. Yapılan yeni düzenlemeye dair ayrıntılar haberimizde…

Teneffüs Sürelerinde Düzenleme

Öğrencilerin günlük dersler sırasında dinlenmeleri ve beslenmeleri için ayrılan teneffüs sürelerinde önemli bir değişiklik yapıldı.

Bundan sonra öğrenciler, daha rahat bir şekilde yemek yiyebilecekleri ve dinlenebilecekleri daha uzun teneffüs süreleri geliyor.

Bu değişiklik, öğrencilerin daha iyi odaklanmalarına ve derslerden daha fazla verim almalarına yardımcı olmayı hedefliyor.

Sınıf Geçme Puanlarında Yükseltme

Daha önce 45 olan sınıf geçme puanı Türkçe dersi için 70'e, diğer dersler için ise 50'ye yükseltildi.Bu değişiklik ile de öğrencilerin daha fazla çaba sarf etmeleri ve derslerinde daha başarılı olmaları gerekecek.

Kararların Uygulanması

Yeni puanlama sistemine göre, sınıf geçme ya da kalmalarına ilişkin kararlar şube öğretmenler kurullarında verilecektir. Öğrenciler, bu yeni sistemi göz önünde bulundurarak daha fazla çalışma sergilemelidir.

Ödül Kriterlerinin Güncellenmesi

Ortaokul ve imam-hatip ortaokullarında ödül alınmasına ilişkin ölçütler de güncellendi. Artık ödül almak için Türkçe dersi için 70 ve diğer dersler için 50 puan ortalaması gerekecek