O Tarihte Önlük Giymeyen Öğretmenlere Soruşturma Açılacak mı? İşte Detaylar

O Tarihte Önlük Giymeyen Öğretmenlere Soruşturma Açılacak mı? İşte Detaylar
Millî Eğitim Bakanlığı, 24 Kasım'da öğretmenlere önlük hediye edeceğini duyurdu. O önlük ne zaman giyilecek?

Kasım ayı içerisinde Millî Eğitim Bakanlığı tarafından tüm öğretmenlere gönderilecek olan önlükleri, giymeyen öğretmenlere bir yaptırım uygulanır mı endişesi bulunuyor.

Öğretmenler, beden ölçülerini sisteme girdi ve önlüklerin Kasım ayı içinde gönderilmesini bekliyorlar. Sonrası için bu önlük giyilme durumu merak konusu oluşturuyor.

Mobbing Endişesi Bulunuyor!

Öğretmenler, önlük hediyesi ile ilgili bazı mobbing endişeleri taşıdılar. Ancak şu ana kadar önlük giyme konusunda yaygın bir problem yaşanmadı. 24 Kasım tarihinin gelmesi ile birlikte tüm ülke okullarında beyaz önlüklerin öğretmenler tarafından eksiksiz olarak giyilmesi MEB tarafından isteniyor.

Sendikalar Önlük Giymeme Kararı Aldı!

Bazı sendikalar, önlük hediyesini giymeme kararı aldılar. Özellikle Hürriyetçi Eğitim Sen, önlük zorbalığına karşı mücadele edeceklerini açıkladı.

Okul İdarecilerinin Uyarıları Ne Yönde Olacak!

Bazı okul idarecileri, önlüklerin giyilmemesi durumunda soruşturma açılacağı yönünde öğretmenlere uyarılarda bulunuyorlar.

Ancak böyle bir soruşturma açmanın mümkün olup olmadığı belirsizdir ve öğretmenlerin yanlarında durulacağı belirtiliyor.

Öğretmenlerin, Millî Eğitim Bakanlığı tarafından verilen önlükleri giyip giymeme konusunda özgür iradelerini kullanacaklarına vurgu yapılıyor.