Öğrencilerden Hepimizi Gururlandıran ve Yüzümüzü Gülümseten Anlar

Öğrencilerden Hepimizi Gururlandıran ve Yüzümüzü Gülümseten Anlar
Öğrencilerden Hepimizi Gururlandıran ve Yüzümüzü Gülümseten Anlar

Van'ın Erciş ilçesinde, Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'nda görevli 4 öğretmen, sömestir tatilinde öğrencilere gönüllü eğitim verirken, öğrencilerin isteği üzerine kardan Anıtkabir inşa etti.

Öğretmenler, kar kütlelerini kalıplarda şekillendirerek sütunlar oluşturdu ve Türk bayrakları ile süsledi. Ardından, öğretmenler ve öğrenciler, kardan yapılan Anıtkabir'in önünde bir araya gelerek İstiklal Marşı'nı okudu.

Öğrencilerden Gururlandıran Anlar

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı birim yöneticisi Ayşenur Polat, öğrencilerin Anıtkabir'i merak ettiklerini belirterek, kar yağışını fırsata çevirerek özgün bir etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Polat, "Öğrencilerimizle birlikte kardan Anıtkabir yaptık ve sütunları Türk bayrakları ile süsledik. Ardından Anıtkabir'in önünde İstiklal Marşı'nı okuduk. Bu etkinlikle öğrencilerimizin Anıtkabir heyecanını bir gün olsa da yaşatmış olduk" dedi.

Alettin Sucular İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Tuğçe Biçer ise daha önce Anıtkabir'i görmediğini ve bu durumu öğretmenlerine anlattığını söyledi.

Biçer, öğretmenlerinin önerisiyle kardan Anıtkabir yapmaya karar verdiklerini ve bu etkinlikle Anıtkabir özlemlerini giderdiklerini ifade etti. Öğrenci, "Ay yıldızlı bayraklarımızı Anıtkabir'in sütunlarına yerleştirdik. Daha sonra hep beraber İstiklal Marşı'nı okuduk. Bu etkinlik için öğretmenlerimize teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.