Öğretmen Eğitim Ödeneklerinin Yatacağı Tarih Netleşti!

Öğretmen Eğitim Ödeneklerinin Yatacağı Tarih Netleşti!
Öğretmenlere yapılması planlanan eğitim ödeneği için tarihler nihayet açıklandı.

Öğretmenlere eğitimin başladığı ilk ay içerisinde her sene yapılmakta olan eğitim ödeneği yani kırtasiye yardımı için ödeme tarihi netleşti.

Öğretmenlere Eğitim Ödeneği Yatırım Tarihini Açıkladı!

Öğretmenlere eğitim ödeneği 20 Eylül tarihinde ödenecek. Öğretmenlerin okulların açılması ile ortaya çıkan kırtasiye masraflarını gidermesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan ödemeler 20 Eylülde hesaplarda olacak.

ogretmen-egitim-odeneklerinin-yatacagi-tarih-netlesti.webp

Her yıl belirli bir periyotta artış gerçekleşen eğitim ödeneklerinde bu sene de bir miktar artış gerçekleşti. Geçtiğimiz senelere oranla artan hayat pahalılığına rağmen bu yılki kırtasiye yardımının düşük olması öğretmenler arasında memnuniyetsizlik oluşturdu.

Her eğitim öğretim yılının başında, ödenen bu ödenek bu sene ilk defa ne zaman yatacağı konusunda belirsizlik oluşturdu.

MEB tarafından yapılan açıklama ile ödeneğe dair tarihlerde açıklanarak kırtasiye yardımları için gereke ücret bu tarihlerde beklenmeye başlandı.

2023 Eğitim Ödeneği Miktarı

2023 yılında tüm öğretmenlere eğitimin ilk haftasında yapılan kırtasiye ödemesi, 1325 TL idi. 2023 ve 2024 eğitim yılına girilirken ise bu ücret 1400 TL olacak şekilde belirlendi. Sadece 75 TL’lik bir artış yapılarak geçen yıldan bu yıla eğitim ödeneklerinde bu şekilde bir zam ortaya çıkmış oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.