Öğretmen Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Yatırılacak? Öğretmen Kırtasiye Yardımı Zamlı Mı?

Öğretmen Kırtasiye Yardımı Ne Zaman Yatırılacak? Öğretmen Kırtasiye Yardımı Zamlı Mı?
Öğretmen kırtasiye yardımına ilişkin ödemelerin ne zaman yapılacağı büyük merak konusu.

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmenlere verilen kırtasiye yardımı, her yıl eğitim öğretim dönemi başlamadan önce ödenir.

Bu ödeme, 2023-2024 eğitim öğretim yılı için henüz resmi olarak açıklanmış değil. 11 Eylül'de eğitim öğretime başlayacak okullar ile öğretmenlerin kırtasiye yardımı da bu tarihten sonraya kalacak olarak düşünülüyor.

Öğretmen Kırtasiye Yardımı Zamlı Mı?

2023 yılı için öğretmen kırtasiye yardımı tutarı 1.400 TL olarak belirlenmişti. 2022 yılında 1.325 TL olarak ödenen bu yardım çok düşük bir miktar şeklinde artış gösterdi.

Ancak 2024 yılında yapılacak toplu sözleşme ile eğitim ödeneği, gösterge rakamına bağlanacak ve %64'lük bir artışla ödenecek.

Kimler Öğretmen Kırtasiye Yardımından Faydalanabilir?

Öğretmen kırtasiye yardımından yararlanma hakkına sahip olanlar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 32. maddesine göre belirlenir. Bu kapsamda, öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olanlar (ilköğretim ve okul müdürleri ile yardımcıları, cezaevi okullarında çalışan öğretmenler, yönetici, eğitim uzmanı ve eğitim uzman yardımcıları dahil) eğitim ödeneği almaya hak kazanır. Diğer devlet çalışanları, hizmetli veya memur gibi statülerde olanlar bu yardımdan faydalanamazlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.