Öğretmenler Cep Telefonuyla Derse Katılamayacak Mı?

Öğretmenler Cep Telefonuyla Derse Katılamayacak Mı?
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, tarafından derse telefon ile girilip girilemeyeceğine dair önemli açıklama geldi.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğrencilerin ve öğretmenlerin cep telefonu kullanımı hakkındaki açıklamaları çok ses getirdi.

Tekin, cep telefonlarının ders sırasında kullanılmasının istenmediğini belirtti ancak öğretmenlerin derse telefonlarıyla girebileceğini ifade etti.

Öğrencilere Kesinlikle Telefonla Derse Girmek Yasak!

Öğrenciler için net bir kural koymak amacıyla, derse cep telefonuyla katılmanın yasaklandığını vurgulayan Bakan Tekin, okul müdürlerinin bu konuda gerekli tedbirleri aldığını açıkladı. Öğrenciler, ders başlamadan önce cep telefonlarını okul yönetimine teslim edecekler.

Öğretmenler Kötü Örnek Olmamalı!

Öğretmenlerden ise ders sırasında cep telefonu kullanmamalarını rica eden Tekin, bu konuda öğretmenlerin öğrencilere kötü örnek olmamalarının önemine değindi.

Ayrıca, kişisel verilerin gizliliği ile ilgili hukuki düzenlemelere dikkat çekerek, öğrencilerin veya öğretmenlerin cep telefonlarıyla görüntü veya ses kaydedip sosyal medya platformlarında paylaşmalarının yasak olduğunu vurguladı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.