Öğretmenler Ek Tazminat İstiyor! Seyyanen Zam Yeniden Gündemde!

Öğretmenler Ek Tazminat İstiyor! Seyyanen Zam Yeniden Gündemde!
Öğretmenler Ek Tazminat İstiyor! Seyyanen Zam Yeniden Gündemde!

Eğitim sendikaları arasında önemli bir konuma sahip olan Eğitim Bir-Sen, eğitim sendikaları arasında önemli bir konuma sahip, deprem bölgesinde görev yapan öğretmenler için ek tazminat talebini tekrar gündeme getirdi.

Deprem bölgesindeki öğretmenlerin zorlu çalışma koşullarından dolayı ek tazminat almaları talep ediliyor. Eğitim Bir-Sen, bu konuda çalışmalarını sürdürürken, deprem bölgesindeki öğretmenler için ek tazminat talebini yeniden dile getiriyor..

Öğretmenlere Ek Tazminat!

Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Deniz, Adıyaman'da katıldığı bir programda, deprem bölgesinde görev yapan öğretmenlerin haklarını korumanın önemine vurgu yaptı. Ali Deniz, konuşmasında ek tazminat ödemesi taleplerini dile getirirken, kadrolu, sözleşmeli ve ücretli karmaşasının sona erdirilmesi gerektiğini belirtti.

Ali Deniz'in konuşmasından bazı detaylar şöyle;

  • "Kadrolu, sözleşmeli ve ücretli karmaşasına son verilmeli, atamalar ihtiyacı karşılayacak şekilde kadrolu yapılmalı, istihdamda güçlük çekilen yerlerde teşvik sistemi uygulanmalıdır."
  • "Bölgedeki öğretmenlerin ve yeni atanacak öğretmenlerin kalıcı konutlara ulaşması öncelikle değerlendirilmeli; eğitim çalışanlarının özellikle öğretmenlerin bölgedeki görevlerinin sürekliliğinin sağlanmasına dönük teşvik edici önlemler alınmalıdır."
  • "Deprem bölgesindeki illerin 5 ve 6. derecelerden sayılması için düzenleme yapılmalıdır. Deprem bölgesindeki kamu görevlileri başta olmak üzere kadroya geçen personele üç yıllık hizmet süresi şartı aranmadan yer değişikliği hakkı tanınmalı, özellikle söz konusu kamu görevlileri aile bütünlüğüne dayalı yer değişikliği hakkından faydalandırılmalıdır. Deprem bölgesindeki kamu görevlilerinin gelir vergisi oranları yüzde 15'e sabitlenmeli."

Seyyanen Zam Tüm Memurlara Verilmeli!

Eğitim Bir-Sen Şube Başkanı Mehmet Demir, seyyanen zammın tüm memurlara verilmesi gerektiğine dikkat çekerek,

"Temmuz ayında kamu görevlilerine yapılan 8.077 TL seyyanen iyileştirmenin acilen emekli kamu görevlilerine de yansıtılması gerekmektedir. Emekliler enflasyona ezdirilmemeli, bir an önce gerekli iyileştirmeler yapılmalı ve nefes aldırılmalıdır."

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.