Öğretmenlerden Sınıf Defterleri için Kişiselleştirilmiş El Yazısı Kaşe Talebi!

Öğretmenlerden Sınıf Defterleri için Kişiselleştirilmiş El Yazısı Kaşe Talebi!
Öğretmenler her girdikleri sınıftaki sınıf defterlerini daha hızlı doldurabilmenin yolunu arıyorlar.

Eğitimcilerin ortak sorunu haline gelen ve her sınıfta tek tek sınıf defterini doldurmak için harcanan sürenin büyük sorun olması konuşuluyor. Bu durumun önüne geçmek için kaşe konusunda öğretmenlerden talep ortaya çıkmaya devam ediyor.

Öğretmenler arasında son dönemde öne çıkan bu talep için el yazısı kaşelerin bir çözüm olup olmayacağı tartışılıyor.

Öğretmenler tarafından bu sayede sınıf defterlerini daha kolay bir biçimde doldurabilmenin ve daha fazla zamanın öğrenciye ayrılması düşünülüyor. Öğretmenlerin bu talebi, öğrencilere öğrenme süreçlerini daha kişiselleştirme ve öğrenci-öğretmen ilişkilerini güçlendirme amacını taşıyor.

Bu amaçla de el yazısı kaşe kullanımı neticesinde eğitime daha fazla katkı sağlanması planlanıyor.

Öğretmenler tarafından yazılmış olan bir kazanımın her deftere kaşe gibi basılarak hem öğretmenin işinin kolaylaşması hem de öğrencilerin çok daha fazla eğitime maruz kalmaları hedefleniyor.

Öğretmenlerin talebine MEB ne yanıt verecek merak ediliyor!

ogretmenlerin-talebine-meb-ne-yanit-verecek-merak-ediliyor.webp

Teknolojinin kullanılması ile eğitim için daha olumlu bir uygulamanın ortaya çıkacağını belirten bu kaşe talebi ile MEB tarafından bir hamle yapılıp yapılmayacağı ise büyük merak konusu oluşturuyor.

Branş öğretmenleri tarafından kazanım konularına özel tek tek kaşe yapılması ile ders sonunda ve diğer yıllarda da aynı kaşelerin kullanımı düşünüldüğünde eğitim hayatına bu şekilde bir uygulamanın getirilip getirilmeyeceği de birçok öğretmen tarafından yakından takip ediliyor.

Bazı öğretmenler tarafından ise bu durum tamamen gereksiz olarak karşılanabiliyor. Sizlerde yorumlarınızı alta bırakarak fikrinizi beyan etmiş olabilirsiniz.