Öğretmenlerin 19 Kasım’da Gireceği Sınav Formatı Değişti! İşte Detaylar!

Öğretmenlerin 19 Kasım’da Gireceği Sınav Formatı Değişti! İşte Detaylar!
Öğretmenleri yakından ilgilendiren Kariyer basamakları yazılı sınavı online olarak yapılacak. Sınava dair ayrıntılar haberimizde…

Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlik kariyer basamaklarını hedefleyen adaylar için önemli bir duyuru yaptı. Öğretmenlik Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı, 19 Kasım 2023 tarihinde çevrim içi olarak yapılacak.

Sınav başvuruları 25 Eylül tarihinde başlayarak; 4 Ekim 2023 Çarşamba günü Türkiye saati ile 23.59'a kadar devam etmişti.

Sınav 19 Kasım’da!

Sınav zamanı ise MEB tarafından 19 Kasım 2023 tarihi olarak ilan edilmişti. Yapılması planlanan sınav saati ise 10.00 ila 13.00 saatleri arasıdır.

Hem yurt içi hem de yurt dışındaki adaylar için sınav, Türkiye saatiyle aynı gün ve saatte başlayacak ve sona erecek.

Sınav Formatı Nedir?

Sınavda toplamda 100 soru sorulacak ve sınav süresi 135 dakika olarak uygulanacak. Her soru için beş seçenek bulunacak. Adaylar, bu süreyi iyi değerlendirmeli ve soruları dikkatlice yanıtlamalıdır.

Bunun yanı sıra yazılı olarak gerçekleşen bu sınav online olarak yapılarak format olarak diğer sınavlardan farklı bir yere sahip oldu.

Sınava Dair Özel Tedbir Talebi Nasıl Yapılır!

Sınav tedbir hizmetinden faydalanmak isteyen engelli adaylar için önemli bir hatırlatma! Sınavın çevrim içi olması ve tedbir uygulanacak engel türlerinin yeniden belirlenmesi nedeniyle, 11 Ekim 2023 - 16 Ekim 2023 tarihleri arasında https basvuru.meb.govtr internet adresinden yeniden talepte bulunmak mümkün.

Sınav Soru ve Cevapları Ne Zaman Verilecek!

Sınav sonrası merakla beklenen sınav soru ve cevapları ise 20 Kasım 2023 tarihinde meb.govtr internet adreslerinden yayımlanacak.

Sınav Sonuçları ise 24 Kasım 2023 tarihinden itibaren yine meb internet adresi üzerinden verilecektir.