Öğretmenlerin önlük giyme zorunluluğu var mı? İşte son gelişmeler!

Öğretmenlerin önlük giyme zorunluluğu var mı? İşte son gelişmeler!
2023-2024 eğitim öğretim dönemi başlamışken, öğretmenlerin önlük giymesi gerekip gerekmediği merak konusu. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den gelen açıklamalar bu konuda netlik kazandırıyor. İşte öğretmen önlüğüyle ilgili son durum!

Öğretmenlerin Önlük Giyme Zorunluluğu! Detaylar

Öğretmenlerin Önlük Giymesinin Zorunlu Olup Olmadığı Sorusu

Yeni eğitim öğretim dönemi başlamışken öğretmenlerin önlük giyme zorunluluğu hakkında merak edilenler. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlerin önlük giymesiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, 2023-2024 eğitim döneminde öğretmenlerin okulda önlük giymesi zorunlu mu? İşte detaylar...

Öğretmen Önlüğü Konusunda Son Gelişmeler

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, 2023-2024 eğitim öğretim yılı hazırlıklarını değerlendirmek üzere Bakanlık yöneticileri ve 81 ilin milli eğitim müdürüyle bir araya geldi.

'Öğretmen Odası Buluşmaları'nda öğretmenlerin önlük giymeleri teşvik edilmesi konusu gündeme geldiğini belirten Bakan Tekin, "Nihayetinde hem öğrencilerimizin hem velilerimizin hem de en azından öğretmenlerimizin büyük çoğunluğunun talebi doğrultusunda böyle bir uygulama başlatıyoruz. Bu konuda bir zorunluluk yok, teşvik ediyoruz" şeklinde konuştu.

Öğrencilerin Forma Giyme Zorunluluğu

Okullarda kıyafet serbestliği, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların kendi tercihine bırakılmıştır. Okullar, istedikleri durumda öğrencilere istedikleri kıyafetle gelme özgürlüğü tanıyabilir ya da okula özel bir forma giyilmesini zorunlu hale getirebilir.

Her okul, kıyafet yönetmeliğini yönetim kurulu kararıyla belirleyebilir. Bu konuda daha fazla bilgi almak isteyen öğrenciler ve veliler, kendi okullarından doğrudan bilgi edinebilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.