Okul Servislerine %60 Zama İlave Yeni Zam Geldi!

Okul Servislerine %60 Zama İlave Yeni Zam Geldi!
Okul servis ücretlerine yüzde altmış dolayında gelen zama ek olarak yeni bir zam daha geliyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) tarafından alınan kararla okul servis ücretlerine yüzde 60 oranında zam yapılmıştı.

Ancak bu zam kararı sonrasında yeni bir zam daha geleceği haberleri gündemde. İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sinar, önümüzdeki dönemde yüzde 30-40 civarında bir artış talep edeceklerini açıkladı.

Önceki ve Yeni Zamlar

Önceki zam kararıyla okul servis ücretleri, 0-1 kilometre arası mesafe için 792 lira iken 1200 liraya yükseltilmişti. Bu artış, İstanbul'da toplu ulaşım ücretlerine yapılan yüzde 51,52'lik zamın ardından gelmişti. Ancak İstanbul Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Günhan Sinar'a göre, yeni bir zam daha kaçınılmaz gibi görünüyor.

Beklentiler ve Tahminler

Günhan Sinar, gelecek dönemde servis ücretlerine ilişkin yapılacak düzenlemelerle ilgili olarak ocak ayına kadar bir düzenleme beklediklerini belirtti. Enflasyonun etkisiyle yapılacak bu düzenlemeye ilişkin olarak yüzde 30-40 oranında bir artış talep edeceklerini ifade etti. Servis ücretlerindeki bu artışların, öğrenci taşıma hizmetinin özelliği ve maliyetleri göz önüne alındığında makul bir talep olduğunu savundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.