Okullar 1 Hafta Arayla Toplam 12 Gün Tatil Olacak!

Okullar 1 Hafta Arayla Toplam 12 Gün Tatil Olacak!
Okullar 1 Hafta Arayla Toplam 12 Gün Tatil Olacak!

Okullara arka arkaya 1 hafta arayla 2 tatil geliyor. Milyonlarca öğrenci, 3 gün ve 9 gün tatil yapacak. Peki, tatil ne zaman olacak? Hangi tarihlerde tatil yapılacak? İşte detaylar…

Milyonlarca öğrenci için yeni bir tatil dönemi başlıyor. Öğrencilere 2 yeni tatil verilecek ve bu tatiller arka arkaya gelecek. Tüm okul kademelerinde tatil yapılacak, böylece öğrenciler dinlenme fırsatı bulacak. İşte tüm kademelerdeki öğrencilere verilecek 2 tatil ile ilgili detaylar…

1.png

Yarıyılın sona ermesinden bu yana bazı bölgelerdeki yoğun kar yağışı, eğitim-öğretimi olumsuz etkiliyor. Kar yağışının devam etmesi nedeniyle bazı illerde okullar tatil edilebilir.

Fakat, Türkiye genelinde tüm kademelerdeki öğrencilerin tatil yapacağı iki tatil yaklaşıyor. Bu tatiller birbirine çok yakın. Peki, öğrenciler hangi tarihlerde tatil yapacak? İşte tatil ile ilgili detaylar…

Tüm öğrenciler, 15 günlük yarıyıl tatilinin ardından dinlenme fırsatı buldu. Bu süre zarfında ödev verilmemiş olup öğrenciler rahat bir nefes aldılar.

Yerel Seçimlerle Gelen Tatil

2.png

Önümüzdeki günlerde öğrencilere iki tatil daha geliyor. Bu tatillerden ilki, 31 Mart 2024 tarihinde başlayacak ve Türkiye genelindeki yerel seçimler nedeniyle 1 Nisan 2024 tarihinde okullar tatil edilecek.

Bu tarihte ders yapılmayacak, okullar eğitim-öğretime hazırlanacak. Tatilin ardından, 2 Nisan 2024 tarihinden itibaren yeniden ders başı yapılacak.

Bayram Tatili

3.png

Kısa bir aradan sonra bayram tatili başlıyor. 8 Nisan 2024 tarihinde başlayacak olan ikinci tatil ise 5 gün sürecek. Bu tatil, hafta sonlarıyla birlikte toplamda 9 gün sürecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.