Okullar başlarken MEB'den alınan yeni karar!

Okullar başlarken MEB'den alınan yeni karar!
Okullar başlarken MEB'den alınan yeni karar!

Okulların Açılmasına Kısa Süre Kala MEB'den Radikal Kararlar Alındı! Pazartesi Başlıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, okulların Pazartesi günü açılması öncesinde beklenmedik bir kararla gündeme geldi. Bu karara göre, okullarda cep telefonu kullanımıyla ilgili önemli bir değişiklik yapılacak. İşte, MEB'nin aldığı yeni kararın ayrıntıları...

Yeni Karar Alındı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, cep telefonlarının artık ders başlamadan önce öğretmenlere teslim edileceğini duyurdu. Ancak öğrenciler, okula telefonlarını getirebilecekler. Ders sırasında ise telefonların öğretmenlere teslim edilmesi gerekecek. Öğretmenler, ders sırasında telefonlarla ilgilenmeyecekler.

Bakan Tekin'in Açıklamaları

Bakan Tekin, bu konudaki açıklamalarında öğretmenlerin haklarının korunması gerektiğini vurguladı. Özellikle sınıf tekrarları ve devamsızlıklar gibi sorunların çözümü için tedbirler alındığını belirtti. Ayrıca velilerin, öğretmenlerle görüşmek istediklerinde randevu alarak iletişim kurmalarını istedi.

okullar-baslarken-mebden-alinan-yeni-karar.png

Kullanımlarını Engelledik

Ayrıca Bakan Tekin, öğretmenlerin özel hayat gizliliğini korumak amacıyla cep telefonlarıyla ilgili düzenlemelerin yapıldığını açıkladı. Yeni eğitim öğretim yılında, öğrencilerin sınıflarda cep telefonu kullanmalarının engellendiğini söyledi.

Bu yeni kararla birlikte, okullardaki cep telefonu kullanımı önemli ölçüde değişiyor. Öğrencilerin ve öğretmenlerin bu yeni düzenlemeye nasıl uyum sağlayacakları merak konusu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.