Okullara İçişleri Bakanlığı'ndan Önemli Genelge Gönderildi!

Okullara İçişleri Bakanlığı'ndan Önemli Genelge Gönderildi!
İçişleri Bakanlığı tarafından okullar için gönderilen genelge 81 ili ilgilendiriyor.

İçişleri Bakanlığı, 81 ildeki okulların güvenliği ve öğrencilerin huzuru için önemli adımlar atmaya devam ediyor. 2023-2024 eğitim öğretim yılının başlamasıyla; İçişleri Bakanlığı tarafından 81 İl Valiliği'ne gönderilen genelge ile yeni tedbirler alınacak.

Okullarda Huzur Ve Güven Temin Edilecek!

11 Eylül 2023 tarihinde başlayacak olan 2023-2024 eğitim öğretim yılının ilk dönemi için hazırlanan bu genelge, eğitim ortamının huzur ve güven içinde geçmesini sağlamayı amaçlıyor.

İşte genelgede yer alan maddeler!

Okul Servis Şoförlerine Yönelik Eğitim ve Denetimler Artacak!

okullara-icisleri-bakanligindan-onemli-genelge-gonderildi.jpg

Okul servis araçlarıyla ilgili trafik güvenliği ön planda tutulacak. Şoförler için eğitimler düzenlenecek ve denetimler sıklaştırılacak. Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, trafik kampanyası içeriklerini sosyal medya üzerinden paylaşarak toplumu bilinçlendirecek.

Yaya Yolları İçin Denetim Artacak!

Yaya geçitlerinden geçen öğrencilere ve diğer yayalara öncelik tanımayan sürücülere yönelik denetimler artırılacak. Yolların yapım ve bakımı eksikliklerden arındırılacak.

Uyuşturucu Maddeye Karşın Bilinçlendirme Artacak!

Öğrencilerin güvenliği için uyuşturucu maddelere karşı bilinçlendirme faaliyetleri düzenlenecek. Kişisel güvenlik, suçtan korunma yöntemleri ve siber güvenlik konularında da eğitimler verilecek.

Okul Güvenlik Kameraları Artacak!

Okullarda güvenlik önlemleri artırılacak. Belirli öncelikli okullara güvenlik kameraları kurulacak ve özel güvenlik görevlilerinin denetimleri artırılacak.

Okul Çevresi Koordineli Denetim Artacak!

Okul çevresindeki asayişi sağlamak amacıyla denetimler artırılacak. Alkol, sigara, tütün gibi maddelerin okul çevresinde satılmasını engellenecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.