Okullarda Müfredat Değişikliği! Ne Zaman, Hangi Sınıflar, Neden Gerekli!

Okullarda Müfredat Değişikliği! Ne Zaman, Hangi Sınıflar, Neden Gerekli!
Yaklaşan eğitim döneminde okullarda müfredat değişikliğine gidilecek. Güncelleme, öğrencilere çağın gerekliliklerini yansıtacak ve dersleri sadeleştirecek.

Okullarda Müfredat Değişikliği Neden Gerekli?

Eğitim sistemimiz hızla değişen dünya standartlarına ayak uydurmak, öğrencilerimize çağın gerektirdiği becerileri kazandırmak için müfredat değişikliğine ihtiyaç duyuyor.

Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, tüm sınıfları kapsayacak şekilde bir müfredat değişikliği üzerinde çalıştıklarını ve aralık ayında bu değişiklikleri kamuoyuna açıklayacaklarını bildirdi.

Okullarda Müfredat Değişikliği Ne Zaman Başlayacak?

Yeni müfredatın 2024-2025 eğitim öğretim döneminden itibaren okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıflardan başlayarak kademeli olarak uygulanması planlanıyor.

Bu değişiklikle, çocuklarımıza gereksiz ve düzeylerinin üstünde bilgi yüklemesi yapılmayacak; derslerin tamamında bir sadeleşme hedefleniyor.

Okullarda Müfredat Değişikliği Hangi Sınıflarda Uygulanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) açıklamalarına göre, yeni müfredatın ilk olarak okul öncesi, ilkokul birinci, ortaokul beşinci ve lise dokuzuncu sınıflarda uygulamaya konulması bekleniyor. Bu, eğitim kademesine uygun bir geçiş ve güncellemeyi temsil ediyor.

kaynak : https://www.mebhocam.com/meb-haber/tum-okullarda-mufredat-degisikligi-heyecani-yasanacak-peki-neler-geliyor-17562h