Okulların açılmasına sayılı günler kala özel okullar öğretmen arayışında!

Okulların açılmasına sayılı günler kala özel okullar öğretmen arayışında!
MEB, ortaokullarda ders çizelgelerinde değişikliğe giderek din derslerinin sayısını artırdı.

Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilerin din kültürü ve ahlak bilgisi derslerine ek olarak "Din, Ahlak ve Değer" grubundaki seçmeli derslerden en az birini daha her yıl haftada 2 saat almak zorunda olmalarını öngörüyor. Bu durum, ortaokul öğrencilerinin her kademede haftada dört saat din dersi almasını gerektiriyor.

Okulların açılmasına sayılı günler kala, MEB'in bu uygulaması, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni ihtiyacını artırdı. Türkiye genelinde yaklaşık 48 bin öğretmenin bu alanda görev yaptığı düşünüldüğünde, din derslerinin sayısındaki artışla mevcut öğretmen sayısının yetersiz kalacağı düşünülüyor.

Özel Okullar öğretmen bulmada zorluk yaşıyor!

Özellikle özel okullarda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni sayısı sınırlı olduğu için, bu okullar öğretmen bulma konusunda zorluklar yaşamaya başladı. Bir özel okul müdürü, MEB'in okullara danışmadan bu uygulamayı hayata geçirdiğine dikkat çekti.

Din derslerinin fen bilgisi dersiyle eşitlendiği bu değişikliğin özel okullarda öğretmen açığını ortaya çıkardığını belirtti. Okulların planlarını ve programlarını yaptığı bu dönemde, okul müdürleri öğretmen bulmanın zorluğuna dikkat çekiyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.