Okulların Açılmasıyla Hastalık Vakalarında Artış! Bu Belirtiler Varsa Öğrencileri Okula Göndermeyin!

Okulların Açılmasıyla Hastalık Vakalarında Artış! Bu Belirtiler Varsa Öğrencileri Okula Göndermeyin!
Okulların açılmasının hemen ardından Acil ve Poliklinikler hastalıktan dolup taşıyor.

Uzmanlar, hasta çocukların okula gönderilmemesini İstiyor. Okulların açılmasıyla birlikte, öğrenciler arasında hastalık vakalarında artış yaşanıyor.

Sıcaklıkların yazı aratmasına rağmen birçok öğrenci nezle, grip, ateş, ishal gibi çeşitli sağlık sorunlarına yakalanıyor. Bu durum acil servislerin ve polikliniklerin hastalıkla dolup taşmasına neden oluyor.

Belirtiler birbirine karışırken uzmanlar, hasta çocukların okula gönderilmemesi konusunda ısrarla uyarıyor.

Öğrencilerin Okula Gitmesiyle Hastalık Vakalarında Artış!

ogrencilerin-okula-gitmesiyle-hastalik-vakalarinda-artis.jpg

Okulların açılmasının ardından geçen bir ay içinde birçok öğrenci hastalandı. Acil servisler ve poliklinikler, özellikle çocuklarla dolup taşıyor. Nezle, grip, ateş, ishal, öksürük, karın ağrısı ve ateş gibi genel şikayetler görülüyor.

Velilerden Gelen Şikâyet!

Okuldan, hastalıkları eve getiren çocuklar, kardeşleri ve diğer ev halkını da olumsuz etkiliyor. Birçok veli, çocuklarının sınıf WhatsApp grubunda "Lütfen hasta çocuklarınızı okula göndermeyin" şeklindeki çağrılarda bulunuyor. Okulların açılmasıyla birlikte salgın hastalıkların arttığına dair endişeler artıyor.

Uzmanların Tavsiyeleri

Uzmanlardan gelen tavsiyelere göre; “Hasta çocuklarımızı okula göndermeyelim. Bir hasta çocuk içeri enfeksiyonu soktuğu zaman, enfeksiyon çıkasıya kadar aylar geçiyor. Çünkü her çocuk bunu birbirine bulaştırarak devam ediyor. Enfeksiyonlar artıyor. Artık okullara girmeyle beraber kalabalık ortamlarda enfeksiyonun yayılmasını kolaylaştırıyor. Hijyenimize dikkat edelim. Beslenmeye dikkat edelim, dengeli beslenmek çok önemli"