Ölçme ve Değerlendirme Sınavları 7.8.11. ve 12. Sınıflarda başladı! İl Milli Eğitim Müdürü Gözetliyor

Ölçme ve Değerlendirme Sınavları 7.8.11. ve 12. Sınıflarda  başladı! İl Milli Eğitim Müdürü Gözetliyor
Eğitimde Fark Yaratan EFOR Projesi Ölçme ve Değerlendirme Sınavlarıyla Devam Ediyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "Eğitimde Fark Oluşturan Rehberlik" (EFOR) projesi kapsamında il ve ilçelerdeki ortaokul 7 ve 8. sınıf ile ortaöğretim 11 ve 12. sınıf öğrencilerini hedefleyen ölçme ve değerlendirme sınavları başladı. İşte detaylar:

Sınavlar Eş Zamanlı Yapılıyor

EFOR projesi çerçevesinde planlanan ölçme ve değerlendirme sınavları tüm okullarda eş zamanlı olarak uygulanıyor. Bu proje ile öğrencilerin bilgi ve becerilerini artırarak, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarına daha iyi hazırlanmaları amaçlanıyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü Gözetiminde Yürütülüyor!

İl Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri, sınav sürecini yakından takip ediyor. Okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir araya gelerek sınavın başarılı bir şekilde yürütülmesine dair değerlendirmelerde bulunuyor ve sınıfları ziyaret ediyor.

Eğitimde Fark Oluşturan Rehberlik Projesi Hedefleri

İl Milli Eğitim Müdürü Rahmi Güney, "Eğitimde Fark Oluşturan Rehberlik" (EFOR) projesi ile öğrencilere uygun bilgi ve becerileri kazandırarak, ortaöğretim ve yükseköğretim kurumlarına daha iyi hazırlamayı hedeflediklerini vurguladı. Bu projenin öğrencilerin sağlıklı, dengeli ve dinamik bir gelişim göstermelerine katkıda bulunmayı amaçladığını belirtti.

Tüm öğrencilere sınavlarında başarılar dilerken, sınav sürecinde görev alan öğretmenlere teşekkürlerini iletti. EFOR projesi, eğitimde fark yaratmayı hedefleyen önemli bir adım olarak devam ediyor.