Son Dakika! MEB kurslarında özel öğretmenler de görev alabilecek!

Son Dakika! MEB kurslarında özel öğretmenler de görev alabilecek!
Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8, 11 ve 12. sınıf öğrenci DYK kurslarında özel okul öğretmenleri de görev alabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 8, 11 ve 12. sınıf öğrencileri ile örgün ve açık öğretim kurumlarından mezun olanlara yönelik destekleme ve yetiştirme kurslarını düzenlemek için hazırlıklara başladı. Bu kurslarda özel okul öğretmenleri de görev alabilecek.

MEB DYK Kurs Başvuruları Nasıl Yapılacak!

MEB tarafından yayımlanan duyuruya göre, öğrencilere destek sağlamak amacıyla düzenlenecek olan kurslarda, özel okul öğretmenleri de resmi okullarda görev alabilecekler. Bu öğretmenler, başvurularını "https://e-kurs.meb.gov.tr" internet adresi üzerinden gerçekleştirebilecekler. Başvuruların zamanında yapılması gerekecek ve kurslarda görev alacak öğretmenlerin atamaları bu başvurular sonucunda yapılacak.

MEB, kurslarla ilgili ölçme, değerlendirme, öğrenci gelişimi takibi, rehberlik ve yönlendirme işlemleri için kurslarda görevlendirilen rehber öğretmen/psikolojik danışmanları belirleyecek. Her 10 sınıf öğrencisi için bir rehber öğretmen/psikolojik danışman atanacak. Kurs merkezlerinde 10'dan fazla sınıf olması durumunda ise ikinci bir rehber öğretmen/psikolojik danışman atanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.