Türkçesi 70 Altında Olan Öğrenciler Takdir ve Teşekkür Alamayacak!

Türkçesi 70 Altında Olan Öğrenciler Takdir ve Teşekkür Alamayacak!
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, gerçekleştirdiği bir canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu.

Yusuf Tekin, temel Eğitim Yönetmeliği'nde yapılacak değişikliklerin Türkçe dersinin önemini vurgulayan açıklamalar yaptı. Öğrencilerin başarısını gösteren ve çalışma gayretlerini arttıran Takdir ve Teşekkür için yeni düzenlemeler geliyor.

Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrenciler için yepyeni kararlar ortaya çıkarken, Türkçe dersinin önemi en fazla önem oluşturuyor.

Türkçe ortalaması 70 altı olan öğrenciler Takdir ve Teşekkür alamayacak!

turkcesi-70-altinda-olan-ogrenciler-takdir-ve-tesekkur-alamayacak.jpg

Bu değişikliklere göre; Türkçe dersi ortalamasının sınıf geçme konusunda etkili olmayacağı, ancak Takdir ve Teşekkür Belgesi verilmesi için Türkçe dersi ortalamasının 70 puan altında olmaması gerektiği oldu.

Mevcut sistemde ödüllerin verilmesi için dönem sonu not ortalamasının 70.00-84.99 arasında olduğunda "Teşekkür" Belgesi, 85.00 puan ve üzerinde olduğunda ise "Takdir" Belgesi verildiği bilinmekte.

Ancak, Temel Eğitim Yönetmeliği'nde yapılacak değişiklik sonrasında, Türkçe dersi ortalamasının 70 puan altında olması durumunda sınıf geçme konusunda bir etkisi olmayacak. Önemli yeni değişiklik ile Takdir ve Teşekkür Belgesi alabilmek için bu kriteri sağlamak gerekecek.

Milli Eğitim Bakanı tarafından Temel Eğitim Yönetmeliği'nin resmi olarak açıklanmasıyla birlikte, bu yeni kriterin kesinlik kazanması bekleniyor. Bu değişikliklerle birlikte öğrenciler, Türkçe dersine daha fazla önem vererek Takdir ve Teşekkür Belgesi alma şanslarını artırabilecekler.