Ücretli öğretmen başvurusu nasıl yapılır? Ücretli öğretmenlik başvuru şartları ve tarihleri

Ücretli öğretmen başvurusu nasıl yapılır? Ücretli öğretmenlik başvuru şartları ve tarihleri
Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ücretli öğretmen alımı için başvuru duyurusu yaptı. Başvuru tarihleri, başvuru şartları ve gerekli belgeler hakkında detaylı bilgi.

Ücretli Öğretmen Alımı Duyurusu! Başvuru Şartları ve Tarihleri

Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü, il genelinde ücretli öğretmen alımı yapacak. Peki, ücretli öğretmen başvurusu nasıl yapılır? İşte başvuru tarihleri, şartları ve gereken belgeler hakkında bilmeniz gerekenler:

Başvuru Tarihleri: 28 Ağustos 2023 - 7 Eylül 2023

Bu tarihler arasında, Adıyaman il merkezi veya merkeze bağlı köylerde ve beldelerde ücretli öğretmen olarak görev almak isteyen adaylar başvurularını e-devlet üzerinden yapmalıdır. Bu başvurular, 2023-2024 eğitim öğretim yılı boyunca yapılacak görevlendirmeler için değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler

Başvuruda bulunacak adayların sahip olması gereken şartlar ve gerekli belgeler şunlardır:

  1. Diploma/Mezuniyet Belgesi ve Formasyon Belgesi (Fen Edebiyat Fakültesi Mezunları İçin), Başvuru yapacak adayların mezuniyet belgelerini ve Fen Edebiyat Fakültesi mezunları için Formasyon Belgesini ibraz etmeleri gerekmektedir.

  2. Adli Sicil Kaydı, Adli sicil kaydı e-devlet üzerinden alınacak ve başvuru sırasında sunulacaktır.

  3. KPSS Sonuç Belgesi, Başvuru yapacak adayların Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sonuç belgesini başvuru esnasında sunmaları gerekmektedir.

  4. Ek Belgeler (Opsiyonel), Özel eğitim uygulamaları kursu veya yabancı dil sertifikası gibi ek belgelere sahip adaylar, görev aldıklarında bu belgeleri ibraz etmek zorundadır.

İlçelere Başvuru

İlçelerde görev almak isteyen adayların, ilgili ilçe milli eğitim müdürlükleri ile iletişime geçmeleri gerekmektedir. İlçe başvuruları için belirlenen yönergeler doğrultusunda başvurular gerçekleştirilecektir.

Ücretli öğretmenlik başvurusu yapacak adaylar, belirtilen tarih aralığında yukarıdaki belgeleri eksiksiz olarak tamamlamalıdır. Başvuru sürecinde herhangi bir aksaklık yaşanmaması için gerekli önlemler alınmalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.