Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Hakkında Bilgilendirme

Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Hakkında Bilgilendirme
Ücretli Öğretmenlik Başvuruları Hakkında Bilgilendirme

2024 yılında düzenlenen ikinci dönem ücretli öğretmenlik başvuruları ve bu süreçle ilgili detaylar, adaylar arasında büyük ilgi çekmektedir. Ücretli öğretmenlik, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda öğretmen ihtiyacının karşılanamadığı durumlarda üniversite mezunlarına istihdam sağlayan bir yöntemdir.

Başvuru Detayları

Başvurular, ilçelere göre değişen tarihlerde e-Devlet üzerinden 'Milli Eğitim Bakanlığı/Ücretli Öğretmenlik Başvurusu' bölümünden yapılmaktadır.

Başvuru Şartları

Adayların başvuruda bulunabilmesi için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, 18 yaşını doldurmuş olmaları, kamu haklarından mahrum olmamaları, TCK'nın 53. maddesi kapsamındaki suçlardan hüküm giymemiş olmaları, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması ve SGK'ya bağlı bir işte çalışmıyor olmaları gerekmektedir.

Gerekli Belgeler

Başvuru dilekçesi, mezuniyet ve varsa formasyon belgesi, nüfus cüzdanı, sabıka kaydı, 6 aylık sağlık raporu, fotoğraf, diğer sertifikalar ve KPSS sonuç belgesi ile askerlik durum belgesi başvuru esnasında sunulmalıdır.

Adaylar, süreçle ilgili güncel bilgiler için ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesini takip etmeli ve işlemlerini e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirmelidir.

Detaylar İçin: meb.gov.tr/

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Makalepark.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.