Uzman öğretmenlik sınavında 2 yeni değişiklik ve tüm ayrıntılar!

Uzman öğretmenlik sınavında 2 yeni değişiklik ve tüm ayrıntılar!
Millî Eğitim Bakanlığı, öğretmenlik kariyer basamaklarında yapılan değişiklikler ve uzman öğretmenlik sınavının güncel detaylarını duyurdu

Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in açıklamalarına göre, uzman öğretmenlik ve başöğretmenlik kariyer basamaklarına yükselmek isteyen öğretmenlerin karşılaştığı süreç için iki önemli değişiklik yapıldı.

Bu değişiklik ilk olarak, sınavların çevrim içi olarak yapılacağı. Uzman öğretmenlik için kullanılan eleme yöntemi yazılı sınavın ileriki dönemlerde tamamen kaldırılarak daha işlevsel bir sistemin getirilmesi bekleniyor.

İkinci bir diğer değişiklik ise meslekte geçirilmesi gereken sürenin belirlenmesidir. Bu konuda daha fazla detayın ilerleyen günlerde açıklanması bekleniyor.

Uzman Öğretmenlik Sınav Detayları!

uzaman-ogretmenlik-sinav-detaylari.webp

Uzman öğretmenlik sınavı için resmi olarak yayınlanan tarih ve saatler şu şekilde; 19 Kasım 2023 tarihinde 10.00 ila 13.00 saatleri arasında çevrim içi olarak gerçekleştirilecek. Sınavda toplamda 100 soru sorulacak ve sınav süresi 135 dakika olarak sınava katılan adaylara verilecektir.

Engelli Adaylara Özel Duyuru!

Öğretmenlik kariyer basamakları yazılı sınavının bu yıl çevrim içi olarak gerçekleştirileceği açıklandığından, engelli bireylerin başvurularını yeniden göndermeleri gerekecek.

Engelli adaylar, 11 Ekim ile 16 Ekim tarihleri arasında basvurumebgovtr internet adresinden taleplerini iletmelidirler.

Öğretmen Kariyer Basamakları Yazılı Sınavı'nın sonuçları ise 20 Kasım tarihinde mebgovtr internet sitesi üzerinden tüm adaylarla paylaşılacak.